Określ rodzaje podmiotów w zdaniach: (mam bzika na punkcie swojego chomika), (michał ma długi nos), (tomek nie lubi czekolady), (mówiłem jej o lekcjach z matematyki), (odejdź), (oni nie lubią maćka), (one szybko biegną), (wkrótce nadejdzie wiosna), (moja

Określ rodzaje podmiotów w zdaniach: (mam bzika na punkcie swojego chomika), (michał ma długi nos), (tomek nie lubi czekolady), (mówiłem jej o lekcjach z matematyki), (odejdź), (oni nie lubią maćka), (one szybko biegną), (wkrótce nadejdzie wiosna), (moja babcia zgóbiła kapcia). Dam najj
Odpowiedź

Podmiot to wykonawca czynności w zdaniu :) (napisałam to po to abyś pamiętał/ała) 1. mam (ja) 2. Michał (on) 3. Tomek (on) 4. mówiłem (ja) 5. ty 6. oni 7. one 8. wiosna (ona) 9.babcia (ona)

1. podmiot domyślny 2.podmiot w mianowniku 3.podmiot w mianowniku 4.podmiot domyślny 5. podmiot domyślny 6.podmiot w mianownku 7.podmiot w mianowniku 8. podmiot w mianowniku 9.podmiot w mianowniku Myślę że pomogłem :D

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Określ rodzaje podmiotów w zdaniach: (mam bzika na punkcie swojego chomika), (michał ma długi nos), (tomek nie lubi czekolady), (mówiłem jej o lekcjach z matematyki), (odejdź), (oni nie lubią maćka), (one szybko biegną), (wkrótce nadejdzie wiosna), (moja

Określ rodzaje podmiotów w zdaniach: (mam bzika na punkcie swojego chomika), (michał ma długi nos), (tomek nie lubi czekolady), (mówiłem jej o lekcjach z matematyki), (odejdź), (oni nie lubią maćka), (one szybko biegną), (wkrótce nadejdzi...