W basenie przy domu Szczepana było 95 litrów wody. W czasie suszy Szczepan z dziadkiem podlewali ogród wodą z basenu. Używali konewki i wiadra. W konewce mieszczą się 3 litry wody, a w wiadrze mieści się 5 litrów wody. Szczepan napełnił 5 razy konewkę, a

W basenie przy domu Szczepana było 95 litrów wody. W czasie suszy Szczepan z dziadkiem podlewali ogród wodą z basenu. Używali konewki i wiadra. W konewce mieszczą się 3 litry wody, a w wiadrze mieści się 5 litrów wody. Szczepan napełnił 5 razy konewkę, a dziadek napełnił 5 razy wiadro.Ile litrów wody zostało w basenie? pomóżcie pisać w kom działania
Odpowiedź

5 * 3l= 15 l = Szczepan 5 * 5l= 25l= dziadek 15l + 25l= 40l 95l- 40l= 55 l W basenie zostało 55l wody

Było : 95 l wody Konewka : mieszczą się 3 l wody Wiadro :  5 l wody Szczepan : 5 x konewką = 5 x 3 = 15 l wody Dziadek : 5 x wiadro = 5 x 5 = 25 l wody razem : 15 l + 25 l =40 l wody zostało : 95 l - 40 l = 55 l wody Odp.W basenie zostało 55 l wody Mam nadzieję żę pomogła,licze na naj :D Pozdrawiam

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

W basenie przy domu Szczepana było 95 litrów wody. W czasie suszy Szczepan z dziadkiem podlewali ogród wodą z basenu. Używali konewki i wiadra. W konewce mieszczą się 3 litry wody, a w wiadrze mieści się 5 litrów wody. Szczepan napełnił 5 razy konewkę, a

W basenie przy domu Szczepana było 95 litrów wody. W czasie suszy Szczepan z dziadkiem podlewali ogród wodą z basenu. Używali konewki i wiadra. W konewce mieszczą się 3 litry wody, a w wiadrze mieści się 5 litrów wody. Szczepan napełnił ...