PRZETŁUMACZ NA POLSKI 1. • Lydia, wo warst du so lange? ♦ Ich habe Fußball gespielt. 2. • Was hast du gestern gemacht? ♦ Ich habe Biologie gelernt. 3. • Hast du etwas ausgesucht? ♦ Ja, ich habe ein Wörterbuch gekauft. 4. • Florian, wo warst du den ganzen Nachmittag? ♦ Ich habe eingekauft. 5. • Kinder, was habt ihr die ganze Zeit gemacht? ♦ Wir haben in unseren Zimmern aufgeräumt. 6. • Tanja, hast du das Buch gekauft? ♦ Nein, es hat zu viel gekostet. 7. • Sven, hast du nichts gespart? ♦ Doch, ich habe 20 Euro gespart. 8. • Leonie, hast du heute viel gearbeitet? ♦ Ja, ich habe wirklich viel gemacht. 9. • Warum warst du nicht im Kino? ♦ Ich hatte Besuch. 10. • Hattest du gestern die Klassenarbeit in Mathe? ♦ Nein, ich war nicht in der Schule.

1. • Lydia, gdzie byłaś tak długo?  ♦ Grałam w piłkę nożną. 2. • Co robiłaś wczoraj? ♦ Uczyłam się biologii. 3. • Znalazłeś coś?  ♦ Tak, kupiłem słownik. 4. • Florian, gdzie byłeś przez całe popołudnie?  ♦ Na zakupach. 5. • Dzieci, co robiłyście cały czas?  ♦ Sprzątaliśmy w naszym pokoju. 6. • Tanja, czy kupiłaś książkę? ♦ Nie, kosztowała za wiele. 7. • Sven, nic nie zaoszczędziłeś? ♦ Ależ tak, zaoszczędziłem 20 Euro. 8. • Leonie, czy dużo dzisiaj pracowałaś? ♦ Tak, zrobiłam naprawdę wiele. 9. • Dlaczego nie byłeś w kinie?  ♦ Miałem odwiedziny. 10. • Miałeś wczoraj klasówke z matematyki? ♦ NIe, nie byłem w szkole.

1. • Lydia, gdzie byłaś tak długo?  ♦ Grałam w piłkę nożną. 2. • Co robiłeś wczoraj? ♦ Uczyłem się biologii. 3. • Czy wyszukałeś coś?  ♦ Tak, kupiłem słownik. 4. • Florian, gdzie byłeś całe popołudnie? ♦ Robiłem zakupy. 5. • Dzieci, co robiłyście przez cały czas?  ♦ Sprzątaliśmy w naszych pokojach. 6. • Tanja, kupiłaś książkę? ♦ Nie, kosztowała zbyt dużo. 7. • Sven, nic nie zaoszczędziłeś? ♦ Ależ oszczędziłem 20 euro. 8. • Leonie, czy dużo dziś pracowałaś? ♦ Tak, zrobiłam naprawdę dużo. 9. • Dlaczego nie byłeś w kinie? ♦ Miałem wizytę. 10. • Czy miałeś wczoraj klasówkę z matematyki? ♦ Nie, nie byłem w szkole.