Król Edyp, winny czy nie winny? Rozprawka 90 słów

Moim zdaniem ędyp jest nie winnyponiewasz ta cała chistoria (jego rzycia) była oparta na kłamstwach.Uciekł z Koryntu bo usłyszał przepowiednie od wyroczni że zabije ojca i ożeni się z matką.
Więc z miłości do rodziców postanowiłuciec, więc po drodze gdy uciekał jak naj dalej od króleswa swoich przybranych rodziców zabił przechodnie (Lajosa prawdziwy ojciec Edypa ) który niechciał go przepuścić. Więc Edyp się spieszył żeby nie doszło do urzeczywistnieni przepowiedni i dlatego zabił przechodnie. Tak naprawde winowajcą jest wyrocznia która nie powiedziała całej prawdy, kto jest jego prawdziwym rodzicem.


UWAGA-mogą pojawić się błędy!!!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Król Edyp, winny czy nie winny? Rozprawka 90 słów

Moim zdaniem ędyp jest nie winnyponiewasz ta cała chistoria (jego rzycia) była oparta na kłamstwach.Uciekł z Koryntu bo usłyszał przepowiednie od wyroczni że zabije ojca i ożeni się z matką.
Więc z miłości do rodziców postanowił...