Charakterystyka Bilba Bagginsa.

Głównym bohaterem powiesci pt. "Hobbit czyli tam i z powrotem" J.R.R Tolkiena był Bilbo Baggins, ktory pochodził z bogatej rodziny. Bilbo był jedynakiem. Jego matka nazywala sie Belladona Tuk, a jego ojciec Bungo Baggins. Bilbo Baggins był skłonny do tycia. Jego ubrania były kolorowe. Hobbit nigdy nie zakładał butów, poniewaz jego stopy tak jak u wszystkich hobbitów nie przypominały ludzkich kończyn. Miały one twardą podeszwę i były porośnięte ciemnym włosem. Bilbo był bardzo niski i trochę przy kości. Cechowała go ogromna zwinnośc. Bohater dzięki swojemu pierścieniowi, któtego znalazł posiadał umiejętność bezszelestnego znikania. Dzięki tej umiejętności Bilbo nieraz uratował przyjaciół uwięzionych przez elfów leśnych. Bilbo w czasie wędrówki zmienił swój tryb życia z czego na początku był bardzo niezadowolony, gdyż cenił sobię komfort i lubił dobrze zjeść. Również podczas wyprawy nauczył się sam zdobywać pożywienie oraz stał się bardzo odważny i ostrożny. Bilbo bardzo się zmienił po tej podróży, ponieważ w przeszłości był przywiązany do swojego domu, pisał po powrocie też pamietnik o przezytych przygodach. Bohater książki był bardzo ciekawy i interesujący.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta

Charakterystyka Bilba Bagginsa :D Tylko nie z neta...

Język polski

Bez czego Bilbo nie ruszał się z domu ? Dam naj! ( charakterystyka Bilba Bagginsa z Hobbita)

Bez czego Bilbo nie ruszał się z domu ? Dam naj! ( charakterystyka Bilba Bagginsa z Hobbita)...

Język polski

Krótka charakterystyka Bilba Bagginsa i Gandalfa. Potrzebne na teraz!!

Krótka charakterystyka Bilba Bagginsa i Gandalfa. Potrzebne na teraz!!...

Język polski

charakterystyka bilba bagginsa z cytatami

charakterystyka bilba bagginsa z cytatami...

Język polski

Proszę o szybką odpowiedź! Charakterystyka Bilba Bagginsa

Proszę o szybką odpowiedź! Charakterystyka Bilba Bagginsa...

Język polski

Charakterystyka Bilba Bagginsa. Proszę o nie długie, ale na temat odpowiedzi! Daje naj!

Charakterystyka Bilba Bagginsa. Proszę o nie długie, ale na temat odpowiedzi! Daje naj!...