Hefajstos jako "kulawy kowal".

"Hefajstos jest najpracowitszy z bogów. Rzadko tylko spotykasię go na przyjęciach u Dzeusa i wszyscy przywykli widzieć w nim samotnika. On jednak nie jest samotny. W sewj cudownej kuźni na wyspie Lemenos lub we wnętrzu Etny, pośród wiernych cyklopów, boski mechanik dniem i nocą pracuje, jak gdyby spoczynek był mu niepotrzebny i jakby tylko w rozgwarze twardej roboty czuł się dobrze, Kuje pioruny dla Zeusa, naprawia rydwan Słońca; komu potrzebna tarcza, komu miecz i komu piękny pancerz ze złota - ten idzie do Hefajstosa i wie, że mu kulawy kowal nie odmówi. Gdy ma więcej wolnego czasu, zrobi berło dla jakiegoś króla albo zabawia się biżuterią, której boginie Olimpu nigdy hnie mają dosyć." Kawałek z "Mitologi" Jana Parandowskiego.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Quiz o mitach greckich.

Mity starożytnej Grecji propozycja quizu
Quiz może być wykorzystany w klasach piątych szkoły podstawowej i pierwszych gimnazjum, w całości lub fragmentarycznie.

Cele główne:

- kształcenie umiejętności wykorzystani...