Bóg istnieje

Wielu ludziom mogłoby się wydawać ,że Bóg nie istnieje ponieważ go nie widać, niestety ludziom takowym racji przyznać nie mogę. Otóż Bóg istnieje i jest widoczny tutaj na ziemi, niektórzy ludzie od razu odpowiedzą że to przecież nieprawda, bo osoby wyobrażają sobie Boga jako staruszka z długą brodą który, siedzi na chmurce, i spogląda na nas z góry. Takie myślenie jest po prostu dziecinne. Obecność Boga jest widoczna poprzez jego dzieła jakimi są świat na którym żyjemy, człowiek, oraz wszelkie istniejące życie. Można tą tezę przedstawić też prościej za pomocą przykładu obrazu i malarza, gdy patrzymy na obraz jego autor nie jest widoczny jednak zdajemy sobie sprawę że musi istnieć ktoś kto namalował oglądany przez nas obraz dokładnie tak samo jest kiedy patrzymy na świat lub na człowieka wiemy że jest ktoś kto musiał go stworzyć, jednak nasuwa się pytanie czy był to Bóg?
Otóż nasunęło się nam pytanie czy stwórcą świata był Bóg? Otóż wierzcie mi niejedna tęższa od waszej głowa zajmowała się zagadnieniem początku wszechświata. Po wielu latach rozmyślań nad tą zagadką pojawiła się dość prawdopodobna i wszystkim znana teoria wielkiego wybuchu jednak pomyślmy o tej teorii logicznie ,przecież wiadomo ,że przed wielkim wybuchem nic nie istniało, więc jakim sposobem to „nic” mogło spowodować tak potężną eksplozję. Nie ma co udawać na początku świata musiało istnieć coś lub ktoś kto to wszystko co nasz otacza stworzył. Któż inny mógłby to być jeśli nie Bóg!
Gdyby okazało się że te argumenty nie wystarczają niedowiarkom. Pragnę oto tych niedowiarków poinformować, że ludzie od prawieków mieli „Przeczucie Boga”. Oznacza to że, ludzie od dawien dawna wiedzieli że jest coś wyższego od nich nieważne czy był to Zeus, Jahwe, Allach, Trygław czy jakieś inne bóstwo z cywilizacją człowieka zawsze łączyła się religia. Ateizm czyli odrzucenie wszelkich religii to dość nowoczesny wynalazek. Właściwie ateizm też można zakwalifikować jako religie (jest to po prostu wiara w to że nie ma Boga).Także czy ktoś śmiałby się przeciwstawić prawie całej ludzkości i powiedzieć że „Bóg nie istnieje”

Dodaj swoją odpowiedź
Religia

Skąd wiemy, że Bóg istnieje ?

Wierzymy, że istnienie Boga i pytania takie jak te można wyjaśnić. Wiemy, że Bóg istnieje, ponieważ, On sam to powiedział i dał się poznać. Nie byłby żadną pomocą we wszystkich naszych trudnościach, gdyby Bóg pozostał milczący.

Religia

Mój Bóg istnieje!

Mój Bóg istnieje!!! Mój Bóg stworzył świat.Dzięki Niemu kwitnie kwiat.Rosną drzewa, kwitną krzewy człowiekowi dla potrzeby.Żeby cieszyć się mógł życiem, no i marzył czasem skrycie.Wierzył, że ma dobre życie. Dużo ptaków na tym ...

Religia

Film Bóg nie umarł Jakich agrumentow używa student w obronie twierdzenia ze Bóg istnieje a jakich używa profesor ze Bóg nie istnieje??

Film Bóg nie umarł Jakich agrumentow używa student w obronie twierdzenia ze Bóg istnieje a jakich używa profesor ze Bóg nie istnieje??...

Religia

Jak udało się głównemu bohaterowi ,, Bóg nie istnieje' uwierzyć ze Bóg istnieje.?

Jak udało się głównemu bohaterowi ,, Bóg nie istnieje' uwierzyć ze Bóg istnieje.?...

Religia

Odpowiedz na pytania: 1. Co zyska człowiek, jeśli Bóg istnieje? 2. Co traci, jeśli okaże się że Bóg istnieje a on jest nie wierzący? 3. Co zyska, jeśli Boga nie ma?

Odpowiedz na pytania: 1. Co zyska człowiek, jeśli Bóg istnieje? 2. Co traci, jeśli okaże się że Bóg istnieje a on jest nie wierzący? 3. Co zyska, jeśli Boga nie ma?...