Rzeczowniki złożone .

W języku niemieckim występuje duża liczba rzeczowników złożonych składających się z 2 lub więcej wyrazów . Rzeczowniki złożone przejmują rodzaj (rodzajnik) ostatniego rzeczownika w zdaniu . Rzeczowniki złożone mogą być tworzone z samych rzeczowników lub innych części mowy , np. czasowników , przymiotników i liczebników .


Oto przykłady złożeń :

der Sport + die dicziplin = die sportdicziplin - dyscyplina sportowa ;

schlafen + das zimmer = das schlafzimmer - sypialnia ;

groB + der vater = der groBvater - dziadek ;

die Blumen + der topf = der blumentopf - doniczka na kwiaty ;

das spiel + die karten = die spielkarten - gra w karty ;

Hoh + das haus = das hohnhaus - wieżowiec ;

das tier + der Arzt = der tierarzt - weterynarz ;

das meer + das schweinchen = das meerschweinchen - świnka morska .

Dodaj swoją odpowiedź
Język niemiecki

I. Z jakich słów składają się następujące rzeczowniki złożone ? 1. die Kleinstadt = 2. der Vorname = 3. der Apfelsaft = 4. die Fahrkarte = 5. das Wohnzimmer = 6. das Klassenzimmer = II. Jak brzmią rzeczowniki złożone oraz ich tłumaczenie na język polski

I. Z jakich słów składają się następujące rzeczowniki złożone ? 1. die Kleinstadt = 2. der Vorname = 3. der Apfelsaft = 4. die Fahrkarte = 5. das Wohnzimmer = 6. das Klassenzimmer = II. Jak brzmią rzeczowniki złożone oraz ich tłumacze...

Język niemiecki

Rzeczowniki złożone .

W języku niemieckim występuje duża liczba rzeczowników złożonych składających się z 2 lub więcej wyrazów . Rzeczowniki złożone przejmują rodzaj (rodzajnik) ostatniego rzeczownika w zdaniu . Rzeczowniki złożone mogą być tworzone z s...

Język niemiecki

Prosze pomocy:(( duzo pkt.Utwórz rzeczowniki złożone i podaj ich znaczenie 1. die Stelle+der Bus+halten= ............. ............. 2. das Gericht+das Fleish=............ ................ 3.der Spiegel+die Eier=............. .............. 4.das Zim

Prosze pomocy:(( duzo pkt.Utwórz rzeczowniki złożone i podaj ich znaczenie 1. die Stelle+der Bus+halten= ............. ............. 2. das Gericht+das Fleish=............ ................ 3.der Spiegel+die Eier=............. .............. ...

Język niemiecki

prosze pomocy:(( 50 pkt.Utwórz rzeczowniki złożone i podaj ich znaczenie 1. die Stelle+der Bus+halten= ............. ............. 2. das Gericht+das Fleish=............ ................ 3.der Spiegel+die Eier=............. .............. 4.das Zimme

prosze pomocy:(( 50 pkt.Utwórz rzeczowniki złożone i podaj ich znaczenie 1. die Stelle+der Bus+halten= ............. ............. 2. das Gericht+das Fleish=............ ................ 3.der Spiegel+die Eier=............. .............. 4....

Język niemiecki

ZA PIERWSZĄ ODPOWIEDŹ DAM NAJ Utwórz rzeczowniki złożone, przetłumacz je na J.polski . Pamiętaj o rodzajniku określonym 1. die Musik/ die Schule ......-...... 2. das English/ der Tag .....-...... 3. der Sport/ die Lehrein PLISS TO WARZNE

ZA PIERWSZĄ ODPOWIEDŹ DAM NAJ Utwórz rzeczowniki złożone, przetłumacz je na J.polski . Pamiętaj o rodzajniku określonym 1. die Musik/ die Schule ......-...... 2. das English/ der Tag .....-...... 3. der Sport/ die Lehrein PLISS TO ...

Język niemiecki

Utwórz rzeczowniki złożone i zapisz je wraz z rodzajnikami. 1. Hand- 2. Regen- 3. Ruck- 4. Ohr- 5. Jeans- -schrim -sack -schuh -hemd -ring Dam naj. Proszę o pomoc.

Utwórz rzeczowniki złożone i zapisz je wraz z rodzajnikami. 1. Hand- 2. Regen- 3. Ruck- 4. Ohr- 5. Jeans- -schrim -sack -schuh -hemd -ring Dam naj. Proszę o pomoc....