Odpowiedz na pytania pliissss daje 40punktów !!! 1. Dlaczego regularne spożywanie mleka i przetworów mlecznych jest istotne dla prawidłowego rozwoju organizmu dzieci i młodzieży? 2. Jakie znaczenie ma mięso i przetwory mięsne w diecie? 3. OTyłość stała się plagą współczesnego świata zachodniego -jak można zapobiec rozwojowi otyłości wśród młodzieży? 4. Jakich pokarmów i dlaczego należy unikać aby ustrzec się przed rozwojem otyłości i chorób układu krążenia w dorosłym życiu? 5. Produkty które jemy można podzielić na następujące grupy :warzywa,owoce,produkty zbożowe,mleko i przetwory mleczne,tłuszcze,mięso i przetwory mięsne,ryby, jaja, suche nasiona strączkowe,słodycze. Opisz znaczenie poszczególnych grup produktów dla zdrowia człowieka. Dlaczego dieta urozmaicona jest najbardziej właściwa i bezpieczna? POMOCY !!!

1.wzmacniają kości 2.witamina d2 3.stop fastfoodom 4.tłustych i robionych na szybko (mc donald) 5.urozmaicona dieta jest lepsza gdyż przyswajasz więcej witamin. Każdy produkt ma różne właściwości takie jak energia cukry witaminy itd

1,regularne spożywanie mleka i przetworów mlecznych pomaga rosnąć 2.mięso i przetwory mięsnę maję znaczenie w dięcie ponieważ rzźbią mięśnie  3.rozwojowi otyłości wśród młodzieży można zapobiec przez ogrzniczenie sporzyania słodyczy 4. nie nalerzy spożywać fast foodów albo się ogrzniczać 5.dieta urozmaicona jest najlepszym sposobem na prowadzenie bezpiecznego trybu życia licze na naj!!!