Internet - szansa czy zagrożenie?

W dzisiejszych czasach internet jest potrzebny wielu ludziom. Przede wszystkim otwiera on okno na świat. Trzeba jednak wiedzieć, że posiada on swoje wady i zalety. Jednym z największych walorów internetu jest szybki i łatwy dostęp do przeróżnych informacji.
Przydatne jest również robienie zakupów przez internet, gdyż wydaje się ono wygodniejsze i łatwiejsze od wyczekiwania w "gigantycznych" kolejkach w sklepach.
Dzięki internetowi możemy szybko, łatwo i tanio porozumiewać się, przykładowo z rodziną lub przyjaciółmi mieszkającymi poza krajem.
Internet pomaga też w nauce. Młodsze pokolenie może grać w gry edukacyjne czy też logiczne, a starsi rozwiązywać różne krzyżówki oraz równania matematyczne.
Internet jest również wielkim postępem technicznym ostatnich lat. Dzięki niemu poszerzamy pasje lub dowiadujemy się interesujących rzeczy.
Niestety internet jest też również zagrożeniem, w większości dla młodzieży,
Wiele nastolatków uzależnia się od niego i zbyt wiele czasu spędza przed komputerem, który może popsuć nam wzrok oraz doprowadzić do wielu wad kręgosłupa przez garbienie się.
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, internet niestety nie, Przez ciągłe siedzenie przy komputerze zapominamy właśnie o czytaniu, które rozwija nasz umysł.
W internecie zostaje udostępnione wiele nielegalnych plików, filmów, lecz większość ludzi nie przywiązuje do tej sprawy wielkiej uwagi i i ściąga np. muzykę z "pirackiej" strony. Wiele stron nieodpowiednich dla dzieci zostaje zablokowanych, lecz są też takie, które mogą zobaczyć młode osoby.
Niektórzy mogą podszywać się pod kogoś, kim wcale nie są, a naiwne osoby im wierzą. Przez taką właśnie naiwność istnieje np. wiele porwań na świecie.
Podsumowując stwierdzam, że internet jest cennym źródłem informacji, niezawodnym sposobem komunikowania się z innymi, ale również ma swoje wady i prowadzi do wielu niebezpieczeństw.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Temat : Internet - Szansa czy zagrożenie ? Odpowiedz na to pytanie i uzasadnij  PLSS POTRZEBUJE NA ZARAZ

Temat : Internet - Szansa czy zagrożenie ? Odpowiedz na to pytanie i uzasadnij  PLSS POTRZEBUJE NA ZARAZ...

Język polski

Internet - szansa czy zagrożenie dla życia ?

Internet szansą, czy zagrożeniem dla życia ?


Bardzo możliwe, że za sto lat historycy uznają początek XXI wieku za niezwykle ważny okres w dziejach świata. Jesteśmy światkami ostatnich dni rewolucji przemysłowej, a jednocze...

Język polski

Globalizacja – szansa czy zagrożenie współczesnego Świata?

Globalizacja – szansa czy zagrożenie współczesnego Świata?


Globalizacja oznacza rozszerzenie i intensyfikację dynamiki światowych przepływów różnych elementów materialnego i duchowego życia społeczeństw, proces bezgrani...

Język polski

Dynamiczny rozwój nauki i techniki – szansa czy zagrożenie życia na ziemi.

Ostatnio coraz częściej nurtuje mnie pytanie, czy to dobrze, że w ostatnich stuleciach nastąpił tak szybki rozwój techniki i nauki? Bardzo długo się nad tym zastanawiałem, ale nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Postanowiłem, w...

Język polski

Sprzedaż przez internet - szansa czy zagrożenie?

Internetowa sprzedaż towarów jest na naszym rynku stosunkowo nowym produktem. Jak każda, ze znanych mi form sprzedaży, ma ona zarówno wady, jak i zalety. Z całą pewnością zakupy w Internecie nie są w Polsce tak popularne jak np. w Europie ...