Internet - szansa czy zagrożenie?

W dzisiejszych czasach internet jest potrzebny wielu ludziom. Przede wszystkim otwiera on okno na świat. Trzeba jednak wiedzieć, że posiada on swoje wady i zalety. Jednym z największych walorów internetu jest szybki i łatwy dostęp do przeróżnych informacji.
Przydatne jest również robienie zakupów przez internet, gdyż wydaje się ono wygodniejsze i łatwiejsze od wyczekiwania w "gigantycznych" kolejkach w sklepach.
Dzięki internetowi możemy szybko, łatwo i tanio porozumiewać się, przykładowo z rodziną lub przyjaciółmi mieszkającymi poza krajem.
Internet pomaga też w nauce. Młodsze pokolenie może grać w gry edukacyjne czy też logiczne, a starsi rozwiązywać różne krzyżówki oraz równania matematyczne.
Internet jest również wielkim postępem technicznym ostatnich lat. Dzięki niemu poszerzamy pasje lub dowiadujemy się interesujących rzeczy.
Niestety internet jest też również zagrożeniem, w większości dla młodzieży,
Wiele nastolatków uzależnia się od niego i zbyt wiele czasu spędza przed komputerem, który może popsuć nam wzrok oraz doprowadzić do wielu wad kręgosłupa przez garbienie się.
Czytanie książek rozwija wyobraźnię, internet niestety nie, Przez ciągłe siedzenie przy komputerze zapominamy właśnie o czytaniu, które rozwija nasz umysł.
W internecie zostaje udostępnione wiele nielegalnych plików, filmów, lecz większość ludzi nie przywiązuje do tej sprawy wielkiej uwagi i i ściąga np. muzykę z "pirackiej" strony. Wiele stron nieodpowiednich dla dzieci zostaje zablokowanych, lecz są też takie, które mogą zobaczyć młode osoby.
Niektórzy mogą podszywać się pod kogoś, kim wcale nie są, a naiwne osoby im wierzą. Przez taką właśnie naiwność istnieje np. wiele porwań na świecie.
Podsumowując stwierdzam, że internet jest cennym źródłem informacji, niezawodnym sposobem komunikowania się z innymi, ale również ma swoje wady i prowadzi do wielu niebezpieczeństw.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Potrzebne mi są przykłady do tego pytania ,,Internet-szansa czy zagrożenie ?' potrzeba mi kilku przykładów do tego ze internet to szansa i ze internet to zagrożenie a na koniec WNIOSEK plisss szybko DAJE NAJ !!!!!!!!!!

Potrzebne mi są przykłady do tego pytania ,,Internet-szansa czy zagrożenie ?' potrzeba mi kilku przykładów do tego ze internet to szansa i ze internet to zagrożenie a na koniec WNIOSEK plisss szybko DAJE NAJ !!!!!!!!!!...

Język polski

potrzebuje 4 argumenty do ktorejs rozprawki: 1. prasa a internet - szansa czy zagrożenie 2. internet - strata czy oszczednosc czasu tylko sensoene argumenty

potrzebuje 4 argumenty do ktorejs rozprawki: 1. prasa a internet - szansa czy zagrożenie 2. internet - strata czy oszczednosc czasu tylko sensoene argumenty...

Język polski

Napisz hipotezę do tematu rozprawki INTERNET - SZANSA CZY ZAGROŻENIE ?

Napisz hipotezę do tematu rozprawki INTERNET - SZANSA CZY ZAGROŻENIE ?...

Język polski

Temat : Internet - Szansa czy zagrożenie ? Odpowiedz na to pytanie i uzasadnij  PLSS POTRZEBUJE NA ZARAZ

Temat : Internet - Szansa czy zagrożenie ? Odpowiedz na to pytanie i uzasadnij  PLSS POTRZEBUJE NA ZARAZ...

Język polski

Internet- szansa czy zagrożenie ? Rozprawka !!

Internet- szansa czy zagrożenie ? Rozprawka !!...

Język polski

napisz rozprawke na temat: Internet szansa czy zagrożenie. bardzo proszę o szybkie napisanie bo zależy mi na czasie 

napisz rozprawke na temat: Internet szansa czy zagrożenie. bardzo proszę o szybkie napisanie bo zależy mi na czasie ...