2 zadania pliss 1)za 1kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł.ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? 2)za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł ile kosztuje 1 kg tego sera .

2 zadania pliss 1)za 1kg szynki trzeba zapłacić 24,50zł.ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? 2)za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł ile kosztuje 1 kg tego sera .
Odpowiedź

1) 1 kg - 100 dag      100 dag : 20 dag = 5     1 kg - 24,50 zł      20 dag - 24,50 : 5 = 4, 90 zł   Odp. Za 20 dag  trzeba zapłacisz 4 ,90 zł  2)  7 dag - 3, 92 zł // : 7      1 dag - 0,56 zł           1 kg - 0,56 * 100 = 56 zł  odp. Jeden kilogram sera kosztuje 56 zł.  // :7 -  to znaczy ze trzeba wszystko podzielić przez 7  Liczę na naj-  :*

1) 1kg= 24,50 zł 0,20kg= x zł X=0,20* 24,50/1 X=4,90 zł Za 20 dag tej szynki trzeba zapłacić 4,90 zł. 2) 0,07 kg= 3,92 zł 1 kg= x zł X=1*3,92/0,07 X=56 zł Za kilogram tego sera trzeba zapłacić 56 zł.

Dodaj swoją odpowiedź