Charakterystyka Marcina Kozery

Marcin Kozera jest tytułowym bohaterem opowiadania Marii Dąbrowskiej. Chłopiec z pochodzenia był Polakiem, ale od urodzenia przebywał w Anglii, jako syn polskiego emigranta. Gdy miał dwa lata zmarła mu matka, a wychowywał się z mało zaradnym ojcem, który był stolarzem.

Dwunastoletni Marcin był wysokim i dobrze zbudowanym chłopcem. Miał czarne najeżone włosy i radośnie śmiejące się usta. Był kłótliwym, hardym i pełnym energii chłopcem.

Jego ojciec przebywał w Anglii od 30 lat. Mieszkał w ubogiej, robotniczej dzielnicy Londynu. Pragnął wyjechać wraz z synem do rodzinnego miasta w Polsce, czyli Strzałkowa. Młody Kozera nie znał języka polskiego i dlatego ojciec polecił mu chodzić do polskiej szkółki. Był bardzo pilnym uczniem i imponował wszystkim dzieciom swoją siłą i odwagą. Marcin najbardziej lubił Krysię. Postanowił, więc z nią zwiedzać Tamizę. Marcin wobec Krysi był bardzo troskliwy i opiekuńczy. Na początku myślał, że jest Anglikiem i chwalił się, że mieszka w takim pięknym mieście, jakim jest Londyn. Dzięki pomocy pani nauczycielki zrozumiała, że jest Polakiem i chciał natychmiast jechać z ojcem do Strzałkowa.

Uważam, że Marcin zasługuje na nasze uznanie, ponieważ starał się sam rozwiązać swoje problemy i choć nie było to łatwe, sam doszedł do wniosku i przekonania o swojej narodowości.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Charakterystyka Marcina Kozery proszę o ocene postaci o nic więcej

Charakterystyka Marcina Kozery proszę o ocene postaci o nic więcej...

Język polski

Charakterystyka Marcina Kozery!!!!! PLISSS... Na teraz!!!!!

Charakterystyka Marcina Kozery!!!!! PLISSS... Na teraz!!!!!...

Język polski

Charakterystyka Marcina Kozery

Charakterystyka Marcina Kozery...

Język polski

Charakterystyka Marcina Kozery (5 akapitów ) potrzebne na teraz z góry dzięki ;*

Charakterystyka Marcina Kozery (5 akapitów ) potrzebne na teraz z góry dzięki ;*...

Język polski

Charakterystyka Marcina Kozery

Charakterystyka Marcina Kozery...

Język polski

Charakterystyka Marcina Kozery! Bardzo pilne!

Charakterystyka Marcina Kozery! Bardzo pilne!...