Rozprawka "Sport to zdrowie"

Bardzo dużo ludzi twierdzi, że sport to zdrowie, lecz niektorzy sie z tym nie zgadzaja i mowią, że to kłamstwo. Postanowiłam, więc przymyśleć tę sprawę i poprzeć jedną ze stron. Moja przemyślenia trwały długo, mimo to poparłam je również dowodami, co jest bardzo istotne.
Zacznę od tego, że codzienna, najlepiej poranna gimnastyka zapewnia nam dobre samopoczucie. Czujemy się wtedy rzeźko, nie jesteśmy znużeni i poprostu chce nam się żyć. Duża ilość osób nie ma na to czasu, ale jeżeli już znajdą się takie osoby, które mają, to poprostu z tego nie korzystają. Potem dopiero dziwią się, że mają zakwasy i inne problemy zdrowotne. A sport niewątpliwie jest bardzo ważny w naszym życiu, jeśli chodzi o nas, nasze zdrowie i samopoczucie.
Kolejnym argumentem, który przemawia na korzyść tego, że sport to zdrowie, jest to, iż sprawność fizyczna sprzyja dobrym wynikom w nauce i wielu sukcesom. Otóż sport pobudza nasz umysł do pracy i dzięki temu możemy bardziej niż zwykle skoncentrować się na lekcji w szkole czy też poza nią. Nasz mózg tak jakby ożywa, a to wszystko dzięki gimnastyce.
Z kolei przejdę do tego, że zdrowy człowiek jest wesoły i pogodny. Otóż wiele osób po porannym bieganiu czy też innym ćwiczeniu odzyskuje poczucie humoru i staje sie wesołym, pogodnym i zdrowym człowiekiem. Gimnastyka jest wspaniała jeśli chodzi o nasze zapotrzebowanie na uśmiech i radość. Sport bardzo poprawia nasz nastrój i kondycję.
Myślę, że argumenty, które przedstawilam w pełni, potwierdzają tezę, że sport to zdrowie!

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Sport kształtuje młodego człowieka Rozprawka a) Sport to zdrowie b)uprawnienie sportu pomaga zachować piękną sylwetkę c)Czy sport uczy znosićporażki

Sport kształtuje młodego człowieka Rozprawka a) Sport to zdrowie b)uprawnienie sportu pomaga zachować piękną sylwetkę c)Czy sport uczy znosićporażki...

Język polski

rozprawka na max. 3 kartki nt: czy zgadzasz się ze stwierdzeniem że sport to zdrowie? Ma zawierać wstęp 3-4 zdania, teze, 3 argumenty i zakończenie

rozprawka na max. 3 kartki nt: czy zgadzasz się ze stwierdzeniem że sport to zdrowie? Ma zawierać wstęp 3-4 zdania, teze, 3 argumenty i zakończenie...

Język polski

Rozwiąż słuszność stwierdzenia: "Sport to zdrowie " - rozprawka To bardzo pilne pomóżcie !

Rozwiąż słuszność stwierdzenia: "Sport to zdrowie " - rozprawka To bardzo pilne pomóżcie !...

Język polski

uluz 3 zdania wstepu do pracy na temat "sport to zdrowie" sformuluj teze (niepoteze). przytocz i rozwin przynajmniej w trzech zdaniach jeden argument (rozprawka) PROSZĘ PILNE!

uluz 3 zdania wstepu do pracy na temat "sport to zdrowie" sformuluj teze (niepoteze). przytocz i rozwin przynajmniej w trzech zdaniach jeden argument (rozprawka) PROSZĘ PILNE!...

Język polski

"W zdrowym ciele, zdrowy duch"- rozprawka

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”- popierasz to twierdzenie??

Nie od dziś wiadomo, że sfera fizyczna, psychiczna i duchowa człowieka bardzo ściśle ze sobą współgrają. Te tak odmienne aspekty istoty człowieka – psyche i soma, c...