Aleksander Kamiński.

Żył w latach 1903-1978. Był niezapomnianym pedagogiem, działaczem harcerskim, historykiem. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego, twórca metody zuchowej dla dzieci 8-11 letnich. Współorganizator Szarych szeregów. W latach 1939-1944 redaktor naczelny "Biuletynu Informacyjnego"; "Kamienie na Szaniec"; "Zośka i Parasol"; prace historyczno- pedagogiczne poświęcone polskim związkom młodzieży.Funkcje pedagogiki społecznej.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Aleksander Kamiński.

ALEKSANDER KAMIŃSKI ( 1903 – 1978 )

Aleksander Kamiński urodził się 28 stycznia 1903 r w Warszawie. Kiedy był jeszcze małym dzieckiem, przeprowadził się z rodzicami do Kijowa. W 1911r. zmarł jego ojciec (był aptekarzem). Sytuac...

Język polski

Aleksander Kamiński

Aleksander Kamiński urodził się 28 stycznia 1903r w Warszawie. Kiedy był jeszcze małym dzieckiem, przeprowadził się z rodzicami do Kijowa. W 1911r. zmarł jego ojciec (był aptekarzem). Sytuacja materialna rodziny stała się bardzo trudna. M...

Język polski

Aleksander Kamiński - biografia.

Aleksander Kamiński urodził się 28 stycznia 1903 r w Warszawie. Kiedy był jeszcze małym dzieckiem, przeprowadził się z rodzicami do Kijowa. W 1911r. zmarł ojciec Olka, aptekarz. Sytuacja materialna rodziny stała się bardzo trudna. Matka ni...

Język polski

Aleksander Kamiński był (kim ? ) ............................... Aleksander Kamiński żył w latach ...................  Aleksander Kamiński jest pochowany ( gdzie ? ) ......................  Mały Sabotaż ?

Aleksander Kamiński był (kim ? ) ............................... Aleksander Kamiński żył w latach ...................  Aleksander Kamiński jest pochowany ( gdzie ? ) ......................  Mały Sabotaż ?...

Język polski

1.Kiedy Aleksander Kamiński utworzył ruch zuchowy 2.Jaką działalność prowadził Kamiński , jaką funkcję prowadził w szarych szeregach 3. czym zajmował się po wojnie

1.Kiedy Aleksander Kamiński utworzył ruch zuchowy 2.Jaką działalność prowadził Kamiński , jaką funkcję prowadził w szarych szeregach 3. czym zajmował się po wojnie...

Język polski

Aleksander Kamiński

Aleksander Kamiński urodził się 28 stycznia 1903r. w Warszawie. W 1905r. przeniósł się z rodzicami do Kijowa. Tam ukończył czteroklasową szkołę powszechną. To nie koniec przeprowadzek w jego młodzieńczym okresie życia. W 1914r. państ...