Opis obrazu "Architekt wszechświata".

Obraz pt.: "Architekt wszechświata" ukazuje stwórcę, który coś tworzy. Autor obrazu jest nam nieznany, ponieważ dzieło artysty było wykonane dawno temu i te infromacje nie przetrwały do dziś. Obraz jest miniaturką francuską. Dzieło zostało wykonane w okresie średniowiecza w XIII w. Geneza nie jest znana.

Tematem obrazu był twórca. Nieokreślona jest technika malowania, lecz można się domyślać, iż była to technika malowania pędzlami, farbami olejnymi na płótnie. Dzieło ma kształt prostokątny. Na obrazie ukazują się kształty okrągłe, trójkątne oraz elipsowate. Wymiary nie są nam znane, ale ten obraz nie może być duży, ponieważ jest miniaturką.

NA pierwszym planie dzieła ukazuje się Pan Bóg, który projektuje świat. NA drugim planie są przybory Chrystusa, czyli cyrkiel i moduł świata. Tło jest trzecim i ostatnim planem obrazu.

STworzyciel w prawym ręku trzyma cyrkiel przypominający literę "A". W l;ewej dłoni Arckitekt wszechświata trzyma świat lub jego moduł w kształcie owalnym, na którym wymierza i projektuje coś cyrklem/ Postać Boga jest w pozycji kłaniającej się światu. Jego twarz jest pochylona. OCzy Pana są bardzo skupione i patrzą w jeden punkt. NAd głową pana znajduje się żółto-złota aureola. Pan Bóg ma skupioną i poważną minę. Ubrany jest w niebieską wręcx granatową szatę pokrytą pomarańczowo-beżową peleryną. Szata wystaje zza ram obrazu. Jezus jest bosy i kawałek jego stopy wystaje także zza ramy obrazu. Tło jet pomarańczowo-żółte i pasuje do innych odcieni. Zestawienie kolorów jest barwami jesiennymi.

Nastrój obrazu jest poważny. UWażam, że obraz jest ładny, lecz nie podoba Mi się. Ja nie lubię obrazów i sztuki malowania, ale szanuję wszystkie prace i ich autorów, bo dzieła są piękne i poświęcono im dużo czasu. Trzeba mieć talent, aby umieć wykonać tak piękne prace.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Opis obrazu- "Architekt Wszechświata"

Obraz ,,Architekt Wszechświata", to miniatura francuska pochodząca ze średniowiecza XIIIw. Centralną postacią obrazu jest Bóg w boskim akcie stworzenia. Stwórca jest ukazany dynamicznie, w ruchu. Jego sylwetka jest lekko pochylona, a twa...

Język polski

Opis obrazu "Architekt wszechświata".

Miniatura "Architekt wszechświata" powstała w XIII w. we Francji.Twórca jest anonimowy,bo nie podpisał się pod tym dziełem.Uczynił tak zapewne dlatego,że w tamtych czasach nie dbano o własną sławę,licząc na nagrodę po śmierc...

Język polski

Opis Miniatury francuskiej pt. "Architekt wszechświata".

Obraz pod tytułem 'Architekt wszechświata' jest miniaturą.Powstał w XIII wieku we Francji.
Autor jest anonimowy.
Postać Stworzyciela jest nieco zgięta i pochylona. Ubrany jest w czerwono-niebieską szatę.
Kolory te mogą symboliz...

Język polski

Opis miniatury francuskiej "Architekt wszechświata".

Tematem miniatury francuskiej "Architekt wszechświata" z XIII wieku jest stworzenie świata.

Na pierwszym planie widnieje postać Boga, odzianego w szaty koloru niebieskiego i żółtego, w swych rękach trzyma cyrkiel i kulę. W...

Język polski

Opis miniatury francuskiej "Architekt wszechświata".

Obraz „Architekt wszechświata” jest miniaturą francuską, która pochodzi z połowy XIII wieku.
Przedstawia fakt tworzenia świata przez Boga. Warto zwrócić uwagę na jego stopę i kawałek ubrania, które wystają poza namalowane na obr...