Rozprawka o sporcie

Sport w życiu młodego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę ponieważ sprawia że mamy lepsze samopoczucie, nasza kondycja jest w bardzo dobrym stanie. Tak, warto uprawiać sport.
Po pierwsze gry zespołowe nauką zbiorowej odpowiedzialności i współzawodnictwa. Takie gry są sportem i jednocześnie zabawą, która uczy nas szacunku do innych zawodników.
Z kolei pływanie to dobry sposób na pozbycie się wad postawy. Sport ten zalicza się do przyjemności oraz pozwala uzyskać oczekiwaną sylwetkę, którą chce osiągnąć osoba ćwicząca.
A oto kolejny argument: aerobik sposobem na utrzymanie zgrabnej sylwetki i sprawności. Taniec ten powiązany z gimnastyką pozwala zrelaksować się i odpocząć a przy okazji nabieramy sprawności.
Poza tym wzmocnienie mięśni i stawów dzięki jeździe na rowerze. Rower jest jednym z najczęściej uprawianych sportów ponieważ jest łatwy i można dużo zyskać korzystając z jego pomocy Np. ukształtowanie mięśni łydek.
Nie wolno pominąć tego że wpływ porannej gimnastyki na samopoczucie w ciągu dnia jest ogromne. Dzięki rannemu treningowi nasz organizm dotlenia się i dzięki temu w ciągu dnia lepiej pracuje. Nie przemęczamy się tak i chce nam się żyć.
Z całą pewnością mogę stwierdzić że warto uprawić sport gdyż jest on ważnym czynnikiem naszego życia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Rozprawka o sporcie

Sport w życiu młodego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę ponieważ sprawia że mamy lepsze samopoczucie, nasza kondycja jest w bardzo dobrym stanie. Tak, warto uprawiać sport.
Po pierwsze gry zespołowe nauką zbiorowej odpowiedzialno...

Język polski

Czy sądzisz, że współczesny sport może być uczciwy i czysty? (rozprawka)

Sport rozwinął się już w starożytności. We wszystkich społeczeństwach młodzi ludzie uprawiali ćwiczenia mające na celu wyrobienie sprawności fizycznej, a osiągnięcia w tej dziedzinie sprawiały im satysfakcje. Wówczas jednak nie stoso...

Język polski

Sport - rozprawka

Większość ludzi ma określony jakiś cel w życiu, do którego dąży, aby go spełnić. Niektórzy próbują swoich sił na grze na gitarze, a inni w sporcie, bo życie bez celu jest jak „łódka dryfująca na wodzie, która prowadzi do nikąd...

Język polski

"W zdrowym ciele, zdrowy duch"- rozprawka

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”- popierasz to twierdzenie??

Nie od dziś wiadomo, że sfera fizyczna, psychiczna i duchowa człowieka bardzo ściśle ze sobą współgrają. Te tak odmienne aspekty istoty człowieka – psyche i soma, c...