DAJE 120 PKT ORAZ NAJ !! Nazwij części mowy i części zdania oraz narysuj wykres zdania: Przebiegły nietoperz z gęstego lasu znów uratował się chytrze z ostrych szponów drapieżnej łasicy.

DAJE 120 PKT ORAZ NAJ !! Nazwij części mowy i części zdania oraz narysuj wykres zdania: Przebiegły nietoperz z gęstego lasu znów uratował się chytrze z ostrych szponów drapieżnej łasicy.
Odpowiedź
FabianoDonJuano

Przebiegły-przymiotnik,przydawka  nietoperz-rzeczownik,podmiot   gęstego-przymiotnik,przydawka  z lasu -przyimek+rzeczownik,przydawka znów-zaimek, okolicznik czasu uratował się-czasownik +zaimek, orzeczenie chytrze -przysłówek, okolicznik sposobu ostrych-przymiotnik, przydawka  z szponów -przyimek+rzeczownik,okolicznik miejsca drapieżnej-przymiotnik,przydawka łasicy-rzeczownik,przydawka gęstego<------z lasu<------nietoperz---->uratował się----> z szponów---->łasicy---->drapieżnej nietoperz--->przebiegły uratował się--->chytrze uratował się---->znów z szponów---->ostrych

klucha159

Przebiegły-przymiotnik,przydawka  nietoperz-rzeczownik,podmiot   gęstego-przymiotnik,przydawka  z lasu -przyimek+rzeczownik,przydawka znów-zaimek, okolicznik czasu uratował się-czasownik +zaimek, orzeczenie chytrze -przysłówek, okolicznik sposobu ostrych-przymiotnik, przydawka  z szponów -przyimek+rzeczownik,okolicznik miejsca drapieżnej-przymiotnik,przydawka łasicy-rzeczownik,przydawka gęstego<------z lasu<------nietoperz---->uratował się----> z szponów---->łasicy---->drapieżnej nietoperz--->przebiegły uratował się--->chytrze uratował się---->znów z szponów---->ostrych Liczę na najlepsze ! 

Dodaj swoją odpowiedź