Bohaterka, która jest najbliższa mojemu ideałowi piękna - charakterystyka Eunice Quo Vadis.

W powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis poznajemy wiele przepięknych i mądrych bohaterek takich jak na przykład Ligia, Akte czy Poppea, ale postacią, która jest najbliższa mojemu ideałowi jest złotowłosa Greczynka o imieniu Eunice. Była ona na niewolnicą i kochanką Petroniusza.
Piękna i zgrabna Eunice zachwycała wszystkich. Każdy, kto ją widział myślał sobie, że piękniejszego ciała chyba i Skopas nie stworzył. Jej złote, lśniące włosy opadające lekko na plecy, jej różowe ciało i piękna twarzyczka - czegóż rzymianie mogli więcej pragnąć do szczęścia? Z czasem Petroniusz sam przyznał, że „(...) szukał daleko tego, co było blisko.” Od kiedy arbiter elegancjum zaczął ją miłować, nie była to już „(…) dawna niewolnica, ale jakby bogini miłości i szczęścia.”
Eunice nie tylko była piękna, ale miała jeszcze wspaniałą duszę. Potrafiła tak mocno i bezinteresownie kochać Petroniusza jak żadna z jego byłych kochanek. Według patrycjusza miała ona serce wierne i proste, określał ją jako miłość w takim zamkniętym kształcie. Nie można jednak zapomnieć o najważniejszej z jej cech ,,wierności”. Mimo tego, że Petroniusz wyzwolił ją i zapisał na nią w spadku cały majątek ona wolała umrzeć przy boku swojego ukochanego.
Dla tego też uważam, że Eunice jest najbliższa ideałowi piękna ze wszystkich bohaterek tej powieści, ponieważ miała nie tylko urodę, ale także dobre i kochające serce, które do końca było wierne prawdziwej miłości.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Bohaterka, która jest najbliższa mojemu ideałowi piękna - charakterystyka Eunice Quo Vadis.

W powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis poznajemy wiele przepięknych i mądrych bohaterek takich jak na przykład Ligia, Akte czy Poppea, ale postacią, która jest najbliższa mojemu ideałowi jest złotowłosa Greczynka o imieniu Eunice. Była...