Dlaczego Egipt nazywany jest darem Nilu?

„Dar Nilu” – tak nazywał Egipt grecki historyk Herodot, który odwiedził ten kraj ok. 450 r. p.n.e. Miał na myśli wąski pas zieleni wzdłuż rzeki, rajski ogród pośród bezbrzeżnej pustyni.

Pierwsi neolityczni rolnicy i hodowcy, przodkowie starożytnych Egipcjan, osiedli się nad Nilem pod koniec VI tysiąclecia p.n.e.

Losy państwa i życie każdego z Egipcjan spoczywały w rękach bogów. Namacalnym znakiem przychylnej obecności bóstw były coroczne wylewy Nilu. Społeczność egipska zamieszkiwała małe osady, najpopularniejsze były domy zbudowane z suszonej na słońcu cegły mułowej. Nil obfitujący w wiele gatunków ryb dostarczał taniej żywności. Egipcjanie zjadali duże ilości mięsa i dziczyzny. Najpopularniejszym napojem było piwo i wino. Owoce w jadłospisie to figi, daktyle i winogrona. Z warzyw popularne były m.in. soczewica, cebula czosnek, sałata. Rośliny te rosły dzięki wylewom Nilu.

Gdyby nie Nil, Egipt by nie istniał, ponieważ jego mieszkańcy nie mieliby skąd czerpać pożywienia.

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Wyjanij, dlaczego Egipt nazywany jest darem Nilu (Około 5-6 zdań)

Wyjanij, dlaczego Egipt nazywany jest darem Nilu (Około 5-6 zdań)...

Podstawy przedsiębiorczości

referat dlaczego Egipt nazywany jest darem Nilu

referat dlaczego Egipt nazywany jest darem Nilu...

Język angielski

a) Dlaczego w starożytnym Egipcie balsamowano zwłoki? Dlaczego Egipt był nazywany "darem Nilu"? Jakie korzyści czerpali Egipcjanie z Nilu? b) Jakie były przyczyny wędrówek Izraelitów? Co to jest Tora?

a) Dlaczego w starożytnym Egipcie balsamowano zwłoki? Dlaczego Egipt był nazywany "darem Nilu"? Jakie korzyści czerpali Egipcjanie z Nilu? b) Jakie były przyczyny wędrówek Izraelitów? Co to jest Tora?...

Język angielski

Dlaczego Egipt jest nazywany darem Nilu?

Dlaczego Egipt jest nazywany darem Nilu?...

Język angielski

Dlaczego Egipt jest nazywany darem Nilu

Dlaczego Egipt jest nazywany darem Nilu...