PILNE! ŁATWE DO ZROBIENIA! DAM DUŻO PKT Gdzie tu jest podmiot??? W tych zdaniach? I tam gdzie nawias tam nazwij podmiot 1. Czternaścioro dzieci wbiegło na boisko 2. Kasia i Ania podróżowały przez morze 3. Wojsko polskie wygrało bitwę pod Wiedniem 4. Owoców nie było w sadzie 5. Kasia zastrzeliła jelenia 6. Agata spotkała się z koleżanką po szkole (nazwij podmiot) 7. Kasia i Ania wybrały się do kina (nazwij podmiot) 8. Biletów nie było juz w kasie (podmiot nazwij) 9. Poszły więc do kawiarni na kawę (podmiot nazwij)

1 Dzieci - podmiot 2. Kasia i Ania - podmiot 3. Wojsko - pomiot 4. Owoce - podmiot 5. Kasia - podmiot 6. Agata - podmiot gramatyczny 7. Kasia i Ania - podmiot szeregowy 8. Biletów ( kogo? czego? nie ma ) - podmiot logiczny 9. Poszły ( kto ? one ) - podmiot domyślny

1. dzieci2. Kasia i Ania3. Wojsko4. Owoców5. Kasia6. Agata (gramatyczny)7. Kasia i Ania (Szeregowy)8. Biletów (Logiczny)9. (Domyślny) Mam nadzieję, że pomogłam ;)