Prosze szybko zrobic to zadanie w postaci rownania pozdrawiam

Prosze szybko zrobic to zadanie w postaci rownania pozdrawiam
Odpowiedź

4 saszetki żarcia mokrego x- cena 1 szaszetki żarcia mokrego 11x- cena 1 torebki sucharów 4x+11x=30 15x=30 x=2zł- cena 1 saszetki mokrego żarcia 22zł- cena 1 torby sucharów  22*2=44zł za dwie torby sucharów Lena zapłaciłaby 44 zł.

[latex]4x + 11x = 30\ 15x = 30 |:15\ x= 2 - cena torebki mokrego zarcia\ 2*11 = 22 - cena torby sucharow\ 2*22 = 44 - tyle zaplacila za  dwie torby sucharow[/latex]

Dodaj swoją odpowiedź