PLIS!!!! POMÓŻCIE ZROBIĆ MI TE ZADANIA!!!!! NA JUTROOOOOO!!!!! 1. Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki? Odpowiedz i obliczenia........ 2. 2,5 kg wiśni kosztuje 5,7zł, ile więc kosztuje 1kg tych wiśni?

PLIS!!!! POMÓŻCIE ZROBIĆ MI TE ZADANIA!!!!! NA JUTROOOOOO!!!!! 1. Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki? Odpowiedz i obliczenia........ 2. 2,5 kg wiśni kosztuje 5,7zł, ile więc kosztuje 1kg tych wiśni? Odpowiedz i obliczenia........ 3. W rozlewni napełnia się sokiem pomidorowym puszki o pojemności 0,33 l i butelki o pojemności 0,5 l. Ile litrów soku potrzeba do napełnienia 1000 puszek i 100 butelek?  Odpowiedz i obliczenia....... NA JUTRO . DAJE NAJ!!!!
Odpowiedź

Zad 1 0,35 kg - 9,94 zł 1kg = x zł x = 1*9,94/0,35 x=28,4 zł Odp. kilogram kosztuje 28,4 zł Zad 2 5,7zł :  2,5kg = 2,28zł  Odp : Kilogram tych wiśni kosztuje 2,28zł Zad 3 Puszki: 0,33l×1000=330l Butelki: 0,5l×100=50l 330l+50l=380l Odp.: Do napełnienia potrzeba łącznie 380 litrów soku. Liczę na naj :)

zad1  9,94*1/0,35=28,40 odp.kilogram szynki kosztuje 28,40zł zad2. 5,70*1/2,50=2,28 odp.kilogram wiśni kosztował 2,28zł zad.3 0,33*1000=330 puszek 0,5*100=50butelek

Dodaj swoją odpowiedź