Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki "Ten Obcy"

Niezwykła dziewczyna.

W swojej pracy chciałabym przedstawić bohaterkę książki pt. "Ten Obcy", autorstwa Ireny Jurgielewiczowej Ulę Zalewską. Ula to trzynastoletnia dziewczyna, która mieszka w Warszawie ze swoimi ciotkami, ponieważ nie ma matki, a ojca nie darzy zbytnią miłością.

Dziewczyna ma smukłą i zgrabną sylwetkę. Często ubiera się w swoją ulubioną granatową sukienkę. Ma ładne włosy oraz piękne duże oczy. Ula jest cicha i skromna. Jest również bardzo nieśmiała, ponieważ, krępowała się w obecności Zenka, ale dobrze go rozumiała, gdyż ona również miała problemy w kontaktach z ojcem. Zazdrościła swojej najlepszej przyjaciółce Pestce tego, że potrafi tak szybko nawiązywać nowe znajomości.

Jest osobą troskliwą i opiekuńczą, która kocha zwierzęta, ponieważ zajęła się bezdomnym psem. Ula to osoba bezinteresowna, gdy wyświadcza komuś przysługę nie chce nic w zamian. Pracę, którą zaczynała zawsze doprowadzała do końca. Jest wrażliwa i czuła na cierpienie innych i zło, które nas otacza. W paczce swoich przyjaciół z Olszyn dla wszystkich zawsze jest miła i uprzejma.

Znajomi postrzegają ją jako szczęśliwą osobę, natomiast w rzeczywistości Ula jest osobą nad wiek dojrzałą, gdyż przeszła w życiu bardzo wiele. W szczególności bardzo przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki.

Uważam, że Ula jest przykładem godnym naśladowania dla wielu moich rówieśników. Ula Zalewska mogłaby zostać moją przyjaciółką.

Ocena nauczyciela 4+.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

charakterystyka uli zalewskiej z książki ten obcy które str w lekturze błam pomóżcie 10 pkt polecam

charakterystyka uli zalewskiej z książki ten obcy które str w lekturze błam pomóżcie 10 pkt polecam...

Język polski

    Witam proszę o szybką odpowiedź charakterystyka Uli Zalewskiej z książki Ten Obcy

    Witam proszę o szybką odpowiedź charakterystyka Uli Zalewskiej z książki Ten Obcy...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki ,,Ten Obcy' z uzasadnieniem cech

Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki ,,Ten Obcy' z uzasadnieniem cech...

Język polski

Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki pt.Ten Obcy. Proszę pomóżcie mi mam to na jutro błagam was mam napisać aż jedną całą stronę A4

Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki pt.Ten Obcy. Proszę pomóżcie mi mam to na jutro błagam was mam napisać aż jedną całą stronę A4...

Język polski

Długa charakterystyka Uli zalewskiej z książki pt. ,,ten obcy"

Długa charakterystyka Uli zalewskiej z książki pt. ,,ten obcy"...