Dlaczego czasami w zadaniach z fizyki używamy jednostki h (godzina) a czasami sprowadzamy do s (sekund). Zawsze myślałam, że używamy sekund, kompletnie tego nie rozumiem... Chciałabym, żeby ktoś mi ot wytłumaczył... Dla przykładu podam 2 zadania w których

Dlaczego czasami w zadaniach z fizyki używamy jednostki h (godzina) a czasami sprowadzamy do s (sekund). Zawsze myślałam, że używamy sekund, kompletnie tego nie rozumiem... Chciałabym, żeby ktoś mi ot wytłumaczył... Dla przykładu podam 2 zadania w których w jednym zostały użyte h, a w drugim s. 1. Lodówka włączona do sieci o napięciu 220 V pracowała 18h. Licznik energii el. wskazał w tym czasie zaużycie 2,16 kWh. Ile wynosiło średnie natężenie prądu w przewodach łączących lodówkę z siecią w czasie jej pracy? (żeby wynik wyszedł 6/11 A używamy h) 2. Mikser kuchenny dostosowany do napięcia 220 V ma moc 250 W. Jaką pracę wykona on w ciągu 5 min? (żeby wynikł wyszedł 75 kJ używamy sekund) Od czego zależy użycie h a s?
Odpowiedź

w pierwszym masz jednostkę kWh czyli kilo-wato-godziny, a w drugim W czyli waty, wiec kiedy użyjesz h a kiedy s zależy po prostu od jednostek. W fizyce zawsze powinno się robić równanie na jednostkach czy się zgadzają.

Kto to ci zadał nie mam pojęcia . Ale chyba tak :1,6 vat natężenie wynosiło

Dodaj swoją odpowiedź