Opis Jesieni

Niedawno mieliśmy jesień. Ta piękna pora roku owocująca w barwne liście i kasztany zwiastuje mroźną zimę. O tej porze roku możemy łatwo zauważyć przygotowania zwierząt i roślin do najmroźniejszej pory roku. Wiewiórki zaczynają zbierać orzechy i żołędzie, piękne liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć piękny, barwny jesienny dywan. Również ludzie są bardziej zmęczeni, senni, jakby już czuli na sobie oddech królowej lodu i śniegu, Zimy. Tylko nieliczni ludzie zatrzymują się, by obejrzeć piękne liście. Wśród nich są również dzieci. Niemała radość je czeka, gdy pod warstwą „dywanu” znajdą kasztan lub żołędzia. Później pewnie zrobią z nich kasztanowego ludzika bądź pieska. Koniec jesieni zwykle jest zimny i deszczowy. Po królowej Jesieni na tronie zasiądzie zła i sroga Zima.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

OPISZ JESIEN Prosiłbym o opis jesieni na Język Polski NAPISANY NA POZIOMIE 6 KLASISTY   i prosilbym o nie wysylanie opisu jesieni z wikipedii poniewaz Pani sprawdza xD

OPISZ JESIEN Prosiłbym o opis jesieni na Język Polski NAPISANY NA POZIOMIE 6 KLASISTY   i prosilbym o nie wysylanie opisu jesieni z wikipedii poniewaz Pani sprawdza xD...

Język polski

opis krajobrazu-opis jesieni

opis krajobrazu-opis jesieni...

Język polski

Napisz opis jesieni . pls na jutro potrzebuje

Napisz opis jesieni . pls na jutro potrzebuje...

Język polski

NAPISZ OPIS JESIENI! PLIS MAM TO NA JUTRO!

NAPISZ OPIS JESIENI! PLIS MAM TO NA JUTRO!...

Język polski

opis jesieni!!!!!!!!!!!!!

opis jesieni!!!!!!!!!!!!!...

Język polski

Dzięki epitetom opis jesieni jest bardziej... ,,?' ? Kto miał?! P

Dzięki epitetom opis jesieni jest bardziej... ,,?' ? Kto miał?! P...