napisz w trzech zdaniach dlaczego według ciebie świeta wielkanocne sa wyjatkowe

napisz w trzech zdaniach dlaczego według ciebie świeta wielkanocne sa wyjatkowe
Odpowiedź
kamilek2

Święto Wielkanocne to czas, w którym ludzie wyznający religię chrześcijańską wspominają męczeńską śmierć, którą Jezus poniósł za nas na krzyżu. W tym okresie przeżywają oni także radość z powodu tego, że Jezus Chrystus (Syn Boży) zatriumfował nad śmiercią - dowodem tego jest cud, do którego wtedy doszło, a więc Jego zmartwychwstanie. Myślę, że to jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych świąt, które związane są z religią, którą wyznajemy, 

filiprutka007

Święta Wielkanocne są wyjątkowe dlatego , ze na dworze wszystko się już zieleni . Jest ciepło , świeci często słońce, człowiekowi aż chce się żyć . Święta są okazją do spotkania z rodzina , do zjedzenia smacznych potraw , do odwiedzenia kościoła z całą rodzina i do radości ze zmartwychwstania Jezusa.

Dodaj swoją odpowiedź