Miary, wagi i pieniądze 1. Ile zapłacisz za 1kg 50 g gruszek ( 5,40 zł / 1 kg) oblicz pisemnie 2. Ile winogron można kupić za 15 zł ( 12,50/1 kg) oblicz pisemnie plis pilne na jutro pomocy

Miary, wagi i pieniądze 1. Ile zapłacisz za 1kg 50 g gruszek ( 5,40 zł / 1 kg) oblicz pisemnie 2. Ile winogron można kupić za 15 zł ( 12,50/1 kg) oblicz pisemnie plis pilne na jutro pomocy
Odpowiedź

1kg = 1000g 1,05 · 5,4zł = 5,67zł 15 : 12,5 = 150 : 125 = 1,2kg Obliczenia w załączniku

      1kg 50g = 1,05kg           1,05        *  5,40 ----------------------            420        +525 -----------------          5,6700 za gruszki trzeba zapłacić 5,67 zł 2.                              1,2         15 :12,50 = 1500 : 1250                           -1250                          ----------                               2500                             - 2500                             ----------                                      0 Za 15 zł można kupić 1,2 kg winogron     

Dodaj swoją odpowiedź