Budowa trenu V

W trenie V, Kochanowski używa porównania homeryckiego (bardzo wiele wyrazów i środków wyrazu artystycznego opisujących część porównującą) - Urszulka jest porównana do małej oliwki niechcący podciętej przez ogrodnika.
Autor chce pokazać, że śmierć Urszulki to jakby zakłócenie porządku natury, gdzyż nie powinny umierać tak młode istoty.
Występuje w tym wierszu także apostrofa skierowana do Persefony, która zabrała małą Urszulkę - potęguje ona ból i rozpacz poety.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

budowa trenu 7 kto jest glownym bohaterem??

budowa trenu 7 kto jest glownym bohaterem??...

Język polski

Budowa trenu ósmego ....

Budowa trenu ósmego .......

Język polski

tren VII budowa trenu

tren VII budowa trenu...

Język polski

Budowa trenu VIII

W trenie VIII Jan Kochanowski rysuje dokładny portret psychologiczny Urszulki, która zawsze była wesoła i rozśpiewana, wypełniała sobą wszytskie kąty w domu "wesołym szczebiotem" zabawiała ojca i matkę. Po jej odejściu nastąpiła stras...

Język polski

na odpowiedz ustna na polski dostalam treny kochanowskiego -dlaczego akurat nazwano je trenami -czym jest tren -budowa trenu itd..... wszystko co dotyczy trenow kochanowskiego....jezeli ma ktos gotowe to bylabym wdzieczna :):):)

na odpowiedz ustna na polski dostalam treny kochanowskiego -dlaczego akurat nazwano je trenami -czym jest tren -budowa trenu itd..... wszystko co dotyczy trenow kochanowskiego....jezeli ma ktos gotowe to bylabym wdzieczna :):):)...