1. Za 65 dag winogron zapłacono 9,62 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron ? 2. 3/4 kilograma wędliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny ? PLISS NA JUTRO !!!!!! Za działanie i odpowiedz daję naj ;)

1. Za 65 dag winogron zapłacono 9,62 zł. Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron ? 2. 3/4 kilograma wędliny kosztuje 18,45 zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny ? PLISS NA JUTRO !!!!!! Za działanie i odpowiedz daję naj ;)
Odpowiedź

1. 0,65 kg- 9,62 1,25 kg - x złotych x = 1,25* 9,62: 0,65 = 18,5 złotych 2. 3/4 kg - 18,45 2/3 kg = x x = 2/3 * 18,75: 3/4 kg=!16,4

1.65dag-9,62zł 125dag-x x=9,62*125/65 x=1202,5/65 x=18,5zł Odp za winogron trzeba zapłacić 18,5 zł 2.18,45 zł : 3 = 6,15 zł 6,15zł=1/4 6,15zł*4=24,60 zł 24,60zł: 3= 8,20zł 8,20zł=1/3 2*8,20zł=16,40 zł Odp. Za 2/3 kg wędliny trzeba zapłacić 16 zł i 40 gr

Dodaj swoją odpowiedź