Zdrowy tryb życia

Bycie szczuyplym i zdrowym zależy od prowadzenia zdrowego trybu życia. Można zaliczyc do tego: uprawianie sportu, zdrowe odżywianie i odpowiednią higienę. W naszym życiu ruch odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż wplywa na nasze dobre samopoczucie.Takie przyklady to: spacer,jazda na rowerze, bieg, basen itp. Moim zdaniem dla czlowieka największym problemem jest zdrowe odżywianie, ponieważ to od tego, co jemy zależy nasze zdrowie.Podstawowym problemem dzisiejszego spoleczenstwa jest otylość.Powedem tego jest zbyt częste korzystanie z fastfood.Pozytywnym objawem jest kampania propagująca zdrowy styl odżywiania.W prasie,mediach, a przede wszystkim w szkolach powinno znaleść sie więcej informacji na ten temat.Organizm w okresie dojrzewania ma zwiekszone zapotrzebowania na witaminy.Bogatym źrodlem witamin i mienralow są: swieże warzywa i owoce,ryby,napoje i soki niegazowane, niskoslodzone oraz nabiał. Zdrowy tryb życia to także odpowiednia higiena.Należy unikac wszelkiego rodzaju "używek", to znaczy papierosów, alkoholu i NARKOTYKÓW stanowiących bezposrednie zagrozenie dla zdrowia, a nawet życia.Pod pojeciem higieny mamy rownież na mysli codzenną toaletę i korzystanie z systematycznych badań lekarskich. Musimy pamiętać, że tylko od nas samych zależy to, jak się czujemy i wyglądamy, dlatego tak ważna jest samodyscyplina i konsekwencja w przestrzeganiu wyżej wymienionych zasad.

Dodaj swoją odpowiedź
Język angielski

Dwa zdanka do tłumaczenia tylko nie z translatora! 1.Aby prowadzić zdrowy tryb życia należy uprawiać sport. 2.Ludzie którzy prowadzą zdrowy tryb życia nie palą papierosów. Daje naj  

Dwa zdanka do tłumaczenia tylko nie z translatora! 1.Aby prowadzić zdrowy tryb życia należy uprawiać sport. 2.Ludzie którzy prowadzą zdrowy tryb życia nie palą papierosów. Daje naj  ...

Język polski

napisz 3 hasła propagujące zdrowy tryb zdrowy tryb życia

napisz 3 hasła propagujące zdrowy tryb zdrowy tryb życia...

Język niemiecki

napisz po niemiecku zdrowy i nie zdrowy tryb życia

napisz po niemiecku zdrowy i nie zdrowy tryb życia...

Język niemiecki

Postanowiłeś/ Postanowiłaś prowadzić zdrowy tryb życia. W e-mailu do koleżanki z Hamburga napisz: _co cię skłoniło do zmiany trybu życia _Jak się teraz odżywiasz _jak twoja rodzina zareagowała na ta zmianę _dlaczego warto zdrowo się odżywiać i uprawi

Postanowiłeś/ Postanowiłaś prowadzić zdrowy tryb życia. W e-mailu do koleżanki z Hamburga napisz: _co cię skłoniło do zmiany trybu życia _Jak się teraz odżywiasz _jak twoja rodzina zareagowała na ta zmianę _dlaczego warto zdrowo ...

Biologia

Napisz 6 punktów : 1. Czynniki wpływające na długość życia 2. Czynniki wpływające na zdrowy tryb życia 

Napisz 6 punktów : 1. Czynniki wpływające na długość życia 2. Czynniki wpływające na zdrowy tryb życia ...