Zdrowy tryb życia

Bycie szczuyplym i zdrowym zależy od prowadzenia zdrowego trybu życia. Można zaliczyc do tego: uprawianie sportu, zdrowe odżywianie i odpowiednią higienę. W naszym życiu ruch odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż wplywa na nasze dobre samopoczucie.Takie przyklady to: spacer,jazda na rowerze, bieg, basen itp. Moim zdaniem dla czlowieka największym problemem jest zdrowe odżywianie, ponieważ to od tego, co jemy zależy nasze zdrowie.Podstawowym problemem dzisiejszego spoleczenstwa jest otylość.Powedem tego jest zbyt częste korzystanie z fastfood.Pozytywnym objawem jest kampania propagująca zdrowy styl odżywiania.W prasie,mediach, a przede wszystkim w szkolach powinno znaleść sie więcej informacji na ten temat.Organizm w okresie dojrzewania ma zwiekszone zapotrzebowania na witaminy.Bogatym źrodlem witamin i mienralow są: swieże warzywa i owoce,ryby,napoje i soki niegazowane, niskoslodzone oraz nabiał. Zdrowy tryb życia to także odpowiednia higiena.Należy unikac wszelkiego rodzaju "używek", to znaczy papierosów, alkoholu i NARKOTYKÓW stanowiących bezposrednie zagrozenie dla zdrowia, a nawet życia.Pod pojeciem higieny mamy rownież na mysli codzenną toaletę i korzystanie z systematycznych badań lekarskich. Musimy pamiętać, że tylko od nas samych zależy to, jak się czujemy i wyglądamy, dlatego tak ważna jest samodyscyplina i konsekwencja w przestrzeganiu wyżej wymienionych zasad.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

napisz 3 hasła propagujące zdrowy tryb zdrowy tryb życia

napisz 3 hasła propagujące zdrowy tryb zdrowy tryb życia...

Język polski

Zdrowy tryb życia

Bycie szczuyplym i zdrowym zależy od prowadzenia zdrowego trybu życia. Można zaliczyc do tego: uprawianie sportu, zdrowe odżywianie i odpowiednią higienę. W naszym życiu ruch odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż wplywa na nasze dobre samopoczu...

Język polski

podaj przykłady znanych ludzi którzy prowadzą zdrowy tryb życia ale promują niezdrowa żywność Np Robert Lewandowski reklamuje chipsy

podaj przykłady znanych ludzi którzy prowadzą zdrowy tryb życia ale promują niezdrowa żywność Np Robert Lewandowski reklamuje chipsy...

Biologia

Hasło ekologiczne oraz hasło propagujące zdrowy tryb życia.

Hasło ekologiczne oraz hasło propagujące zdrowy tryb życia....

Matematyka

Adam prowadzi zdrowy tryb życia. Codziennie biega do parku oddalonego o 7km od jego domu. Wraca jednak inną drogą, 1/2 krótszą od poprzedniej. Ile kilometrów przebiega Adam w tygodniu ? PLISSS POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!

Adam prowadzi zdrowy tryb życia. Codziennie biega do parku oddalonego o 7km od jego domu. Wraca jednak inną drogą, 1/2 krótszą od poprzedniej. Ile kilometrów przebiega Adam w tygodniu ? PLISSS POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!...

Język polski

Napisz reklame promującą zdrowy tryb życia. Przynajmniej 5 zdań.

Napisz reklame promującą zdrowy tryb życia. Przynajmniej 5 zdań....