Czy zgadzasz sie ze słowami Szekspira "Świat jest teatrem, aktorami ludzie"

„Świat jest teatrem, aktorami ludzie” – czytamy u Szekspira. Można przyjąć taką teorię spoglądając na nasz świat. W dzisiejszych czasach dziej się tak wiele różnych dziwnych rzeczy. Gdyby zebrać je w jedność i zrobić z nich sztukę teatralną, ta zdobyłaby wielką popularność.

Idziesz ulicą i widzisz plakat: Uwaga ! W Teatrze Wielkim odbędzie się przedstawienie pod tytułem: „Z kokpitu Lotu 11 i 175 - czyli 11 września pod lupą”.

Czy ominąłbyś taki spektakl? Ja osobiście nie ! Z naszego życia można zrobić wiele ciekawych filmów czy też właśnie spektakli. Wydaje mi się że znani pisarze brali przykład właśnie z przygód swoich czy np. ich przyjaciół, znajomych.

Mówiąc o tym nasuwa się kolejne pytanie. Kto kieruje tymi przygodami, kto jest scenarzystą? Niektórzy powiedzieliby że Bóg inni, że los. Zależy od wiary, zwyczajów. A tak naprawdę wszystko rodzi się w naszej głowie. Wszystko jest wymyślanie przez nas. Kojarzymy przypadki z rzeczywistością. Tworzymy w swoich umysłach rzeczy niestworzone. Jako dzieci są to pomysły, które nadawałyby się do filmu Fantasy, z których sami się później śmiejemy. Jako dorośli wymyślamy rzeczy bardziej poważne, lecz nadal często nas rozśmieszają. Wielu z nas, w szczególności kobiety, zapisują takie pomysł i swoje przeżycia w pamiętnikach czy też blogach (internetowy pamiętnik). To też w pewnym sensie można uznać za odniesienie do słów Szekspira.

Dużo przykładów można by jeszcze wymienić. Z powiedzeniem stuprocentowo się zgadzam. Szekspir wiedział co pisze.

Dodaj swoją odpowiedź