Charakterystyka Pawełka Nowackiego z "Kłamczuchy"

Jednym z głównych bohaterów książki M. Musierowicz pt. „Kłamczucha” był Paweł Nowacki. Chłopak pochodził z bogatej rodziny mieszkającej w Poznaniu. Do Łeby przyjechał na dwa tygodnie ze względu na swoje zdrowie. Tam poznał Anielę Kowalik.

Paweł był wysokim blondynem. Jego oczy miały kolor szafirowy, a rysy twarzy przypominały rzymski typ urody. Jego ubiór był schludny i zadbany.

Chłopak był bardzo miły i sympatyczny. Zawsze służył pomocą. Jednak jak każdy człowiek miał kilka wad. Paweł bardzo lubił kłamać, przez co wielu jego znajomych mogło się na nim zawieść.

Chłopak nigdy nie miał problemów z nawiązaniem nowych znajomości. W towarzystwie swoich rówieśniczek czuł się bardzo dobrze, imponował dziewczynom za każdym razem, gdy to tylko możliwe. W uczuciach był niewierny. Nigdy nie był w stanie odmówić pomocy innej dziewczynie.

Paweł interesował się sztuką i teatrem. Nie bał się nowych ról, które musiał grać w różnych przedstawieniach. Wolny czas spędzał głównie na zawieraniu nowych znajomości i przygotowaniu się do przedstawień. Ten chłopak nie bał się wyzwań i chętnie się ich podejmował, aby jak najczęściej móc imponować innym.

Moim zdaniem Paweł nie do końca jest bohaterem pozytywnym. Mimo dobrego serca i ogromnej odwagi chłopak ma wiele wad. Nie chciałabym/ chciałbym mieć takiego przyjaciela jak bohater „Kłamczuchy”, ponieważ nie wiem czy mogłabym/mógłbym mu zaufać i zawsze polegać na nim.

Dodaj swoją odpowiedź