Czy zgadzasz się z opinia małego księcia na temat dorosłych?- rozprawka

Mały Książe, mimo młodego wieku poznał część prawd o dorosłych, świecie i życiu. Osobiście zgadzam się z niektórymi z nich, np.: „dorośli są bardzo dziwni” , „są naprawdę bardzo, bardzo śmieszni” , oraz „Dorośli są jednak nadzwyczajni”. Dorośli są dziwni, to fakt. Czasem tak dziwni że aż śmieszni. Ale czasem potrafią być też nadzwyczajni, zadziwiając nas wszystkich. Ale to właśnie oni dostarczają nam największej frajdy na tym świecie, czyli pytanie brzmi: czym byłby świat bez nich?
Gdyby ich nie było kto zająłby się nami? Przecież to oni zapewniają nam fundusze na nasze zachcianki, wakacje. Faktem jest że oni są dla nas a my dla nich. Oni dla nas się męczą, pracują. My urozmaicamy im życie. Kto jak kto, ale my potrafimy to robić jak nikt na świecie. Jak wpakujemy się w jakieś kłopoty, to kto nas wyciąga? Oczywiście dorośli. Pomagają (a przynajmniej powinni) w naszych wielkich- małych sprawach, doradzają. Najważniejszymi ze wszystkich dorosłych na świcie są rodzice. Dają poczucie bezpieczeństwa, uczą jak postępować w życiu.
Naturalnie, ja również nie zawsze rozumiem „dużych ludzi”. Czasami proste sprawy komplikują do granic możliwości. Czasem przesadzają, marudzą, szukają dziury w całym. Niektórzy całkiem już zapomnieli że byli dziećmi, myślą że my nie mamy nic do powiedzenia jak w powiedzeniu „dzieci i ryby głosu nie mają” lub nigdy nie mamy racji, a to nieprawda. Czasem rozumiemy wiele spraw dużo lepiej niż oni. Ale takim nie da się już nic przetłumaczyć. Trudno, mam tylko nadzieję że my dorastając nie zapomnimy o tym i nigdy nie będziemy lekceważyć dzieci.
Jest jeszcze coś, co zadziwia mnie w dorosłych. Mianowicie chęć posiadania ogromnej ilości zer na koncie kosztem wszystkich i wszystkiego. Pracują po 15 godzi na dobę, byle tylko powiększać swój majątek. Co z tego że mają mnóstwo pieniędzy, skoro nie wiedzą jak je wykorzystać? Do tego potrzeba pasji. Oczywiście pieniądze są potrzebne, ale bez przesady. Ważniejsza jest przyjaźń, a już „Mały Książe zauważył, że: (...) „Ludzie mają zbyt mało czasu , aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół”. A przyjaciele są potrzebni. Czemu mają mało czasu? Praca, pieniądze itd. To właśnie mnie w nich dziwi.
Podsumowując. Mały Książe miał trochę racji w tym co mówił, nawet więcej. Zgadzam się z nim, ale nie wszyscy są tacy. I właśnie oni są nam, dzieciom najbliżsi. Dają przykład, dobry przykład.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy zgadzasz się z opinią Małego Księcia na temat dorosłych? Rozprawka tylko prosze nie z internetu

Czy zgadzasz się z opinią Małego Księcia na temat dorosłych? Rozprawka tylko prosze nie z internetu...

Język polski

Czy zgadzasz się z opinią Małego Księcia o dorosłych - rozprawka.

Mały Książę to utwór który przekazuje wszystko bardzo oszczędnie. Tytułowy bohater, nieszczęśliwy i bardzo samotny, postanawia opuścić swoją planetę. Poszukuje przyjaźni i odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie mógł zrozumieć ukochane...