Ile kosztuje kilogram sera żółtego, jeżeli za 75g tego sera zapłacono 2,28zł Proszę, żeby były do tego obliczenia.
Ile kosztuje kilogram sera żółtego, jeżeli za 75g tego sera zapłacono 2,28zł
Proszę, żeby były do tego obliczenia.
Wyliczasz z proporcji 1kg = 1000 gram 75g - 2,28 zł 1000 g - x 75x = 2,28 zł* 1000g = 75x=2 280 /:75 x=30,4 zł
75g:3=25g. 2,28zł:3=0,76zł. 0,76*4=3,04. ODP: kilogram sera kosztuje 3,04zl