Wycieczka do piekła - przemówienie

Jeśli znudziły Cię zwyczajne wycieczki i masz ochotę przeżyć niezapomnianą przygodę, podróż do Piekła jest czymś dla Ciebie.
Nasza wędrówka rozpoczyna się od drugiej rzeki piekielnej, gdzie pierwszą atrakcją bogatego programu będzie przepłynięcie przez rzekę Styks za drobną opłatą jednego obola oraz zapoznanie przewoźnika Charona. Idąc dalej natrafimy na antyczne mury, które zamieszkują furie. Dalej odwiedzimy zakamarki grodu Lucyfera. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie przeraźliwe jęki heretyków, które z każdym krokiem stają się coraz głośniejsze. Nadają jednak temu miejscu dość nietypowy klimat. Zbliżając się do trzeciej z rzek piekielnych – Rzeki Wrzącej Krwi należy zachować szczególną ostrożność, gdyż most jest dość niestabilny. Na bezpiecznym już brzegu natrafiamy kolejno na pokutujących samobójców oraz bluźnierców. Dla osób z zimna krwią polecamy niezapomniany lot na grzbiecie Harpii. Kolejną i na szczęście ostatnią rzeką piekielną będzie Flageton. Ta rzeka nie zawiera żadnych niespodzianek. Możemy spokojnie przejść po dość płytkim dnie podziwiając niepowtarzalny krajobraz. Przechodząc przez kolejne z bram natrafiamy m.in. na pokutujących uwodzicieli, świętokupców, wróżbitów oraz oszustów zanurzonych we wrzącej smole. Tutaj zakończy się nasza wędrówka. Wszystkich zwolenników „ciepłych klimatów” serdecznie zaprasza Biuro Turystyczne „gorący kocioł” przy ulicy Grzesznej 666.

Dodaj swoją odpowiedź