Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł Ile kosztuje 1 kg mandarynek?

Za 1,50kg mandarynek Krzyś zapłacił 7,20zł Ile kosztuje 1 kg mandarynek?
Odpowiedź

cena za 1,5 kg mandarynek - 7,20 zł cena 1 kg mandarynek - x Mnożymy na krzyż: 1,5x=7,20 /:1,5 x=4,8 Odp. 1 kg mandarynek kosztuje 4,8 zł. Mam nadzieję, że pomogłam. Liczę na Naj :)

Cena za 1,5 kg mandarynek to 7,20 zł Cena 1 kg mandarynek - x Mnożymy na krzyż: 1,5x=7,20 /:1,5 x=4,8 Odp. 1 kg mandarynek kosztuje 4,8 zł.

Dodaj swoją odpowiedź