Sprawozdanie z wycieczki do Łodzi

Sprawozdanie z wycieczki do Łodzi.
W piątek 21 listopada 2008r. nasza klasa oraz klasa ... wraz z opiekunkami ? p. ... , udała się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw mieliśmy obejrzeć adaptację dzieła Szekspira pt. ?Poskromienie złośnicy? w Teatrze im. Stefana Jaracza, później zwiedzić Księży Młyn, a następnie udać się ?na zakupy? do Galerii Łódzkiej.
Dzień rozpoczęliśmy od zebrania się przed szkolną halą sportową o godz. 7.30. Wszyscy przybyliśmy punktualnie, więc o 800 wyjechaliśmy. Do celu dotarliśmy około 9.30, poczekaliśmy chwilę w autokarze, po czym weszliśmy do teatru. O 10.00 przedstawienie zaczęło się. W roli głównej ? złośnicy Katarzyny, wystąpiła aktorka Katarzyna Cynke, znana z roli w serialach ?Oficerowie? i ?III oficer?.
W czasie trwania spektaklu kilka razy wybuchaliśmy śmiechem, ponieważ dialogi i zachowanie postaci były bardzo zabawne. Przedstawienie naprawdę podobało mi się, moje koleżanki również były zadowolone.
Około 13.00 podjechaliśmy pod Księży Młyn, który jako kompleks fabryczno-mieszkalny powstał w XIX wieku. Składał się z trzech zasadniczych elementów - fabryki, zespołu mieszkalnego oraz pałacu z ogrodem. Właśnie ostatnią część zwiedzaliśmy. Jednak oglądanie wystroju domu poprzedziliśmy przespacerowaniem się po jego pięknych ogrodach. Mimo brzydkiej pogody ich wygląd wywarł naprawdę duże wrażenie. Wycieczka po budynku, jakby ?żywcem? wyjętym z czasów, w których został stworzony była niesamowita. Wszystkie meble, obrazy stwarzały niezwykłą atmosferę. Obejrzenie całej udostępnionej części pałacu zajęło nam około 45 minut.
Pod Galerię ? ostatni punkt programu wycieczki, dotarliśmy około 14.00. Panie dały nam 2 godz. na ?zakupy? i zjedzenie czegoś. O 16.00 mieliśmy spotkać się z powrotem przed budynkiem. Wszyscy, oprócz autokaru, który spóźnił się 30 minut, przybyli cali i zdrowi. O 16.30 wyjechaliśmy w drogę powrotną do Tomaszowa Maz.
Około 18.00 dotarliśmy pod szkołę, skąd czym prędzej udaliśmy się do domów.
Wycieczkę uważamy za udaną, chętnie pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Sprawozdanie z wycieczki do Łodzi

Sprawozdanie z wycieczki do Łodzi.
W piątek 21 listopada 2008r. nasza klasa oraz klasa ... wraz z opiekunkami ? p. ... , udała się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw mieliśmy obejrzeć adaptację dzieła Szekspira pt. ?Poskromienie złośnic...

Język polski

Sprawozdanie z wycieczki do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej

Sprawozdanie z wycieczki do Parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej

Nasza wycieczka do Warszawy miała miejsce w czasie ferii zimowych. Pojechało na nią wiele osób, tj. 15 nauczycieli i ok. 150 uczniów, wybranych przez swoich wychowawców...

Język polski

"Wycieczka do Łańcuta' - sprawozdanie z wycieczki

Dnia 31 października b.r. całą klasą pierwszą ,,x' wybraliśmy się autokarem na południowy wschód Polski pod opieką naszej wychowawczyni Pani X, aby zwiedzić przepiękne, jedyne w swoim rodzaju muzeum - zamek w Łańcucie.
Zbiórka od...