Opis portretu Ranucciego Farnese , autorstwa Trycjana .

Ten strojnie ubrany młody człowiek to Ranuccio Farnese , który został sportretowany przez znanego malarza Trycjana. Chłopiec ma dwanaście lat i właśnie nadano mu wysoki i zaszczytny tytuł przeora zakonu kawalerów maltańskich .
Chłopiec ma n a sobie bardzo strojna szatę w kolorze złotawo czerwonym ozdobiona drobnymi guzikami , kołnierzyk ma wykończony koronką . Na szatę ma zarzucony czarnym płaszcz płaszcz z szarym połyskującym krzyżem . Jest przepasanym czarnym pasem z złotymi zdobieniami . Strój ten bardziej pasuje do dorosłej osoby niż do dwunastoletniego chłopca.
Na obranie Trycjan rozświetlił szatę i twarz chłopca, ukazując bladą twarz o śniadawe karnacji o złotoczerwoną połyskującą szatę na ciemnym tle .
Ranucci ma okrągłą twarz , czarne krucze włosy i lekko odstające uszy. Jego brązowe , duże oczy skierowane w prawo, wyrażają dumę i powagę . Ma duży nos , pulchne lekko zrumienione policzki , oraz pełne , czerwone usta . Cała twarz jest bardzo blada i skupione . Model wygląda jakby się nad czymś zastanawiał .Czy dobrze robi ? Może czegoś się boi ?
Portret Ranucciego robi na mnie duże wrażenie , a sam Ranucci wydaje mi się bardzo dojrzałym chłopcem.

Dodaj swoją odpowiedź