Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś

Cytat z przypowiesci pt. ,,Mały Książę' , ,,Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś' jest myślą cenną i wartą zapamiętania. Główny bohater mieszka na jednej z siedmiu planet, które zamieszkują Król, Próżny, Pijak, Geograf, Bankier oraz Latarnik. Książę na swojej planecie hoduje Różę, którą z początku jest próżna, nie miła dla swojego właściciela. Ma wysokie wymagania co do posiłków oraz różnych wymyślonych przez nią niebezpieczeństw, lecz chłopak próbuje temu dogodzić. Odszedł od niej gdyż nie potrafił jej zrozumieć. Moim pierwszym argumentem jest to iz chlopak w podróży dorósłl i zrozumiał iż ją kocha i nie może jej zostawić samej gdyż się nie wybroni przed niebezpieczeństwami. Drugim argumentem jest rozmowa lisa z malym ksieciem. kiedy to lis wyjasnil chlopcu iz oswoic znaczy stworzyc wiezy. Chlopak zrozumial wtedy ze nie potrafi zyc bez rozy i dlatego poswiecil zycie , azeby do niej wrocic i moc sie nia opiekowac.Trzecim moim argumentem jest to iz w czasie podrozy chlopiec zmienil sie w doroslego czlowieka, dorosl i zrozumial iz roza jest jego calym swiatem, wszystko dla niej robil choc byla dla niego nie uprzeja,Czwarty ostatni moj argument wnioskujac z wypracowania istnieje rowniez w zyciu doczesnym. Ludzie opiekuja sie zwierzetami chodz ich nie rozumieja ale z czasem wytwarza sie pomiedzy nimi wiez. Nie mozemy zapomniec o tym madrym zdaniu. Miejmy je zawsze w sercu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś

Cytat z przypowiesci pt. ,,Mały Książę' , ,,Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś' jest myślą cenną i wartą zapamiętania. Główny bohater mieszka na jednej z siedmiu planet, które zamieszkują Król, Próżny, Pijak, G...

Język polski

'Stajesz się odpowiedzialny na zawsze, za to co oswoiłeś' - mam przetłumaczyć to zdanie.

'Stajesz się odpowiedzialny na zawsze, za to co oswoiłeś' - mam przetłumaczyć to zdanie....

Język polski

jak rozumiesz te cytaty Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca... Wśród ludzi jest się także samotnym Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś.

jak rozumiesz te cytaty Gdy jest bardzo smutno, to kocha się zachody słońca... Wśród ludzi jest się także samotnym Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś....

Język polski

Jak rozumiesz mysl zawartą w sentencji "stajesz się na zawsez odpowiedzialny za to co oswoiłeś". Mały Książe

“Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś”. Po przeczytaniu tej sentencji nasunęła mi się refleksja, potwierdzająca prawdziwośc myśli zawartej w zdaniu. Czytając “Małego Księcia” uświadomiłam sobie jak bardzo w ż...

Język polski

„Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko” - Mały Książę symbolem każdego z nas uczącego się „prawdziwie” żyć

Charakter Małego Księcia nigdy nie był dla mnie jednoznaczny. Czytając o nim, zawsze intensywnie myślałam, jaki właściwie jest ten mały chłopiec, co mogę odnieść z jego doświadczeń do własnego życia.
Johann Wolfgang von Goethe...

Język polski

"Być człowiekiem to znaczy być odpowiedzialnym. To czuć kładąc swą cegiełke, że się bduje świat."

W życiu człowieka są momenty, w których musimy być odpowiedzialni. Jednak nie zawsze nam to wychodzi. Mały Książe jest przykładem chłopca, który wie co to znaczy. Ludzie tworzą organizacje i fundacje starając się
pomagać ludziom,...