Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś

Cytat z przypowiesci pt. ,,Mały Książę' , ,,Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś' jest myślą cenną i wartą zapamiętania. Główny bohater mieszka na jednej z siedmiu planet, które zamieszkują Król, Próżny, Pijak, Geograf, Bankier oraz Latarnik. Książę na swojej planecie hoduje Różę, którą z początku jest próżna, nie miła dla swojego właściciela. Ma wysokie wymagania co do posiłków oraz różnych wymyślonych przez nią niebezpieczeństw, lecz chłopak próbuje temu dogodzić. Odszedł od niej gdyż nie potrafił jej zrozumieć. Moim pierwszym argumentem jest to iz chlopak w podróży dorósłl i zrozumiał iż ją kocha i nie może jej zostawić samej gdyż się nie wybroni przed niebezpieczeństwami. Drugim argumentem jest rozmowa lisa z malym ksieciem. kiedy to lis wyjasnil chlopcu iz oswoic znaczy stworzyc wiezy. Chlopak zrozumial wtedy ze nie potrafi zyc bez rozy i dlatego poswiecil zycie , azeby do niej wrocic i moc sie nia opiekowac.Trzecim moim argumentem jest to iz w czasie podrozy chlopiec zmienil sie w doroslego czlowieka, dorosl i zrozumial iz roza jest jego calym swiatem, wszystko dla niej robil choc byla dla niego nie uprzeja,Czwarty ostatni moj argument wnioskujac z wypracowania istnieje rowniez w zyciu doczesnym. Ludzie opiekuja sie zwierzetami chodz ich nie rozumieja ale z czasem wytwarza sie pomiedzy nimi wiez. Nie mozemy zapomniec o tym madrym zdaniu. Miejmy je zawsze w sercu.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Napisz co oznaczają zadania: Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za swoją róże

Napisz co oznaczają zadania: Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za swoją róże...

Język polski

Jak rozumiesz myśl: Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś ? Wyraź swoją opinię na jej tematna podstawie wybranego przykładu z życia. 10-15 zdań. Plisssss pomocy!

Jak rozumiesz myśl: Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś ? Wyraź swoją opinię na jej tematna podstawie wybranego przykładu z życia. 10-15 zdań. Plisssss pomocy!...

Język polski

napisz jak rozumiesz cytat z książki pt. "mały książe" "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś' tak żeby było na stronę w zeszycie

napisz jak rozumiesz cytat z książki pt. "mały książe" "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś' tak żeby było na stronę w zeszycie...

Język polski

Jak rozumiesz myśl: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś?" Wyraź swą opinię na jej temat na podstawie wybranego przykładu z życia. Daję naj

Jak rozumiesz myśl: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś?" Wyraź swą opinię na jej temat na podstawie wybranego przykładu z życia. Daję naj...

Język polski

Jak rozumiesz myśl stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś wyraż swoją opinię na jej temat na podstawie wybranego przykładu z życia

Jak rozumiesz myśl stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to co oswoiłeś wyraż swoją opinię na jej temat na podstawie wybranego przykładu z życia...