kilogram jablek kosztuje 2,60 zl ,a kilogram gruszek kosztuje 4,40 ,ile kosztuje 1 1/2 kg jablka ?ile kosztuje 1 1/5 kg gruszek ? ile trzeba zaplacic za 2 1/4 kg jablek i 3/4 gruszek ?

kilogram jablek kosztuje 2,60 zl ,a kilogram gruszek kosztuje 4,40 ,ile kosztuje 1 1/2 kg jablka ?ile kosztuje 1 1/5 kg gruszek ? ile trzeba zaplacic za 2 1/4 kg jablek i 3/4 gruszek ?
Odpowiedź

1 kg jabłek - 2,60 zł; 2,60:2=1,30 zł; 2,60+1,30= 3,90 zł = 1 1/2 kg jabłek 1 kg gruszek - 4,40 zł; 4,40:5 = 0,88 zł 4,40+0,88 = 5,28 zł = 1 1/5 kg gruszek 2 kg jabłek - 5,20 zł 1/4 jabłek - 1,30:2 = 0.65 zł 5.20+0.65 = 5.85 zł = 2 1/4 jabłek gruszki - 4.40:4 = 1.10 zł 1.10*3 = 3.30 zł = 3/4 gruszek. Myślę, że pomogłam ;)

Dane: 1kg jabłek - 2,60zł 1kg gruszek - ,440zł szukane: cena za 1,5 kg jabłek cena za 1 1/5 kg =1,2 kg gruszek cena za 2 1/4=2,25kg jabłek cena za 3/4 kg= 0,75kg gruszek rozw: cena za 1,5 kg jabłek 1kg - 2,60 1,5kg - x 1*x=2,60*1,5 x=3,90zł cena za 1,2 kg gruszek 1kg - 4,40zł 1,2kg -x  zł   x=4,4*1,2 x=5,28zł cena za 2,25kg jabłek 1kg - 2,60zł 2,25kg - x zł x=2,6*2,25 x=5,85zł cena za 0,75kg gruszek 1kg - 4,40 0,75kg- x zł x=4,4*0,75 x=3,3zł odp: cena za 1,5 kg jabłek to 3,90 zł cena za 1,2 kg gruszek to 5,28zł cena za 2,25kg jabłek to 5,85zł cena za 0,75kg gruszek to 3,30zł

Dodaj swoją odpowiedź