Za 0,45 kg winogron Zosia zapłaciła 8zł 10gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron?
Za 0,45 kg winogron Zosia zapłaciła 8zł 10gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron?
0,45kg - 810gr 1kg - x x = (1 *810)/0,45 x = 1800gr = 18 zł Odp Kilogram winogron kosztuje 18 zł.
18 zł :) Łatwe do obliczenia :v