Za 0,45 kg winogron Zosia zapłaciła 8zł 10gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron?

Za 0,45 kg winogron Zosia zapłaciła 8zł 10gr. Ile kosztuje 1 kg tych winogron?
Odpowiedź

0,45kg - 810gr 1kg - x  x = (1 *810)/0,45  x = 1800gr = 18 zł  Odp Kilogram winogron kosztuje 18 zł. 

18 zł :) Łatwe do obliczenia :v

Dodaj swoją odpowiedź