Czy śmiech niekiedy moze być nauką?

W mojej pracy postaram się dowieść ,że śmiech niekiedy moze być nauką. Śmiech towarzyszy człowiekowi od zawsze, jest nieodłącznym elementem naszego życia służącym nie tylko do wyrażania emocji. Dzięki niemu ,możemy wyrażać nasze poglądy.
Jako przykład posłuży mi bajka Ignacego Krasickiego pod tytułem "Wilczki". Autor opowiada w niej o wilczkach ,które kłóciły się o to kto ma piękniejsze futro. Matka poucza je ,że jeśli będą kłóciły się w lesie, to ich nieostrożność wykorzysta kuśnierz. Dzięki tej bajce autor ośmiesza ludzi zaślepionych kłótnią. Utwór wprowadza nas w dobry nastrój jednocześnie przekazując nam wartościowe przesłanie "Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".
Za kolejny przykład posłuży mi satyra "Żona modna" również autorstwa Ignacego Krasickiego. Utwór wyśmiewa i ukazuję jak polska szlachta chętnie odrzucała własne obczaje, kulturę ,a nawet język ze względu na panującą wówczas modę na francuszczyznę. Autor w zabawny sposób przedstawia nam sytuację panującą kiedyś w Polsce.
Innym przykładem będzie komedia "Skąpiec" Moliera. W utworze poruszane są problemy ponadczasowe takie jak: skąpstwo, chciwość, egoizm.
Mam nadzieję ,że przedstawione przeze mnie argumenty są wystarczające aby utwierdzić nas w przekonaniu ,iż śmiech niekiedy może nauką.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Czy śmiech niekiedy może być nauką - bajki i satyry Krasickiego.

Na przestrzeni stuleci pisarze ośmieszali ludzkie wady, niedoskonałości w systemie państwa, złe zachowania. Utwory, które miały za zadanie uczyć poprzez śmiech to np. fraszki, satyry, poematy heroikomiczne. Jednym z autorów tych dzieł by�...

Język polski

Czy śmiech niekiedy może być nauką? Rozprawka. Tylko nie z internetu!!  Najlepiej tak na ocene (4-) :)

Czy śmiech niekiedy może być nauką? Rozprawka. Tylko nie z internetu!!  Najlepiej tak na ocene (4-) :)...

Język polski

czy śmiech niekiedy może być nauką- rozprawka

czy śmiech niekiedy może być nauką- rozprawka...

Język polski

"Czy śmiech niekiedy może być nauką?"

Zazwyczaj idąc do kina na komedię lub czytając jakąś zabawną powieść mamy na celu dobrze się przy tym bawić i uśmiać do łez. Wiadomo, że śmiech to zdrowie a badania wykazują, że codzienna dawka szczerego śmiechu wydłuża życie. N...

Język polski

Na przykładzie twórczości Krasickiego uzasadnij słuszność jego słów, że "śmiech niekiedy może być nauką".

Przezwyciężenie kryzysu politycznego i moralnego było głównnym celem poetów oświecenia, którzy bardzo odważnie ukazywali i piętnowali sarmackie wady Polaków. Do tych poetów zaliczał się Ignacy Krasicki, poruszający te problemy, które...