Podaj dwie cechy dzięki którym można odróżnić rośliny nagonasienne i okrytonasienne

Podaj dwie cechy dzięki którym można odróżnić rośliny nagonasienne i okrytonasienne
Odpowiedź

Na pewno podstawową różnicą jest to, że w okrytonasiennych, nasiona są ukryte w owocu.A tutaj cechy:*Nagonasienne;-nasiona są skutkiem rozmnażania płciowego w kwiatach-posiadają zdrewniałą łodygę, która je podtrzymuje-są wieloletnie, zazwyczaj rozpylane przez wiatr-liście w postaci igieł *Okrytonasienne:-są krótkotrwałe-drewno zbudowane głównie z naczyń-kwiaty najczęściej obupłciowe-są wiatropylne i owadopylne

Nagonasienne posiadają liście w postaci igieł i nie mają owoców, ich kwiaty są bez okwiatu czyli takie "ubogie" okrytonasienne mają liście oraz wytwarzają owoce, kwiaty mają okwiat zróżnicowany na kielich i koronę u dwuliściennych

Dodaj swoją odpowiedź