Biznesplan hotelu "Palace Hotel"

1. Streszczenie
2. Opis przedsięwzięcia
2.1. Dane przedsiębiorstwa
2.1.1. Dane hotelu
2.1.2. Wspólnicy
2.1.3. Pozycja finansowa inwestora
2.2. Podstawowe cele działalności
2.3. Oferowane usługi
2.4. Forma prawnoorganizacyjna
3. Analiza rynku i plan marketingowy
3.1. Obecni konkurenci
3.2. Potencjalni klienci
3.3. Przybliżone ceny oferowanych produktów i usług
3.4. Promocje i reklama
4. Analiza SWOT
4.1. Szanse
4.2. Zagrożenia
4.3. Mocne strony
4.4. Słabe strony
5. Plan techniczny
5.1. Lokalizacja
5.2. Struktura organizacyjna
5.3. Remont hotelu, jego powierzchnia i organizacja pomieszczeń
5.4. Struktura zatrudnienia i wynagrodzenia
6. Plan finansowy
6.1. Nakłady inwestycyjne
6.2. Niezbędne zaopatrzenie
6.3. Koszty miesięczne
6.4. Planowane przychody miesięczne
6.5. Wynik finansowy
7. Załączniki

1. Streszczenie
"Palace Hotel" - brzmi wytwornie i w rzeczywistości będzie eleganckim, luksusowym hotelem na terenie Zakopanego. Budynek został wybudowany w 1986 roku i prowadzona w nim była działalność hotelarska państwa Gajowskich. Hotel miał nazwę "Rossana". W 2005 roku wymieniono wszystkie okna (na plastikowe) i drzwi, zreperowano również instalacje. Hotel w dobrym stanie został odziedziczony przez jedną ze wspólniczek Spółki. To krótka historia przybliżająca powstanie hotelu i stan posiadania jego obecnych właścicielek. Jednak budynek, w którym niegdyś istniał hotel "Rossana" to już przeszłość, ponieważ był on prowadzony w stylu klasycznym i nie ukrywając dość oszczędnym. Dziedzicząc hotel mamy nową wizję- zmodernizowany, luksusowy, pełen nowoczesnych sprzętów i wyposażenia hotel o niebanalnej nazwie "Palace Hotel".

Posiadamy kapitał własny o łącznej wartości 1 010 000 zł. Jednak, aby odpowiednio zmodernizować budynek potrzebna nam jest pożyczka w wysokości 950 000zł. Chcemy wykazać Waszemu Bankowi, że jesteśmy w stanie stworzyć dobrze prosperujący biznes i co się z tym wiąże w szybkim czasie spłacić kredyt.

Celem naszej działalności jest zapewnienie, nawet najbardziej wymagającym Klientom, najwyższej jakości usług związanych z pobytem w hotelu. "Palace Hotel" to miejsce, w którym znajdą wszystko czego szukają- cisza, relaks, azyl a jednocześnie rozrywka i chwile relaksu, gdyż mamy do zaoferowania nie tylko nocleg w ekskluzywnych apartamentach, ale również pełne wyżywienie w restauracji, odpoczynek w nowoczesnym SPA, odprężenie podczas gry na polu golfowym czy podczas jazdy konno, spacery po "Niebiańskich Ogrodach",oraz szereg zajęć rekreacyjnych (nauka pływania, lekcje tańca itp.). To wszystko chcemy zapewnić klientom po to, aby mogli poczuć, że jest miejsce, w którym znajdą wszystko to na co zasługują, i to w jednym hotelu.

Polskie góry są tłumnie odwiedzane przez turystów całego świata, którzy oczekują komfortu i azylu od zgiełku codzienności,lecz aby znaleźć dobry hotel muszą niestety szukać po drugiej stronie gór.Obecnie w Zakopanemznajduje się tylko jeden 5- gwiazdkoy hotel, lecz nie proponuje on aż tak szerokiej oferty usług związanej z pobytem w ośrodku jak "Palace Hotel". Zagrożeniem dla firmy mogą być tanie i nie komfortowe tzw. pokoje na wynajem. Tego typu nocleg wybiorą nie co mnie zamożni turyści. Rzecz jednak polega na tym, że osoby o wygurowanych standardach oczekują komfortu i nowoczesności a jednocześnie spokoju jaki możemy im zapewnić.

Podstawą renomy firmy,obok wizerunku i jakości usług, jest kadra pracownicza. Zatrudniając personel będziemy kierować się rzetelnością, obowiązkowością, kontaktowością, solidnością i pracowitością kandydata. Szczególną uwagę zwrócimy na to czy pracownik jest sympatyczny, czy potrafi dobrze obsłużyć Klienta. Każda z zatrudnianych przez nas osób będzie wykwalifikowana w swojej dziedzinie. Chcąc odnieść sukces będziemy dobierać personel wg wyżej wymienionych zasad.

Poniższy Biznesplan potwierdził opłacalność naszej działalności polegającej na oferowaniu wysokiej jakości usług związanych z hotelarstwem.

2. Opis przedsięwzięcia:
2.1. Dane przedsiębiorstwa:
2.1.1. Dane hotelu:
Nazwa- "Palace Hotel" Sp. z o.o.
Siedziba- ul. Kwiatowa 20; 01-234 Zakopane
Telefon- 48 12 345 67 89, 0 987 654 321
Adres internetowy- www.palacehotel.zakopane.pl
Przedmiot działalności- usługi hotelarskie
2.1.2. Wspólnicy:
[tu pole dla waszej wyobraźni;)]

2.1.3. Pozycja finansowa inwestora:
"Palace Hotel" to własność prywatna odziedziczona przez jedną ze wspólniczek- XY. Budynek o powierzchni 2083 m2 wymaga remontu, mającego na celu modernizację hotelu. Teren na którym znajduje się ośrodek to 12 000m2 działka. Wymienione w punkcie 2.1.3. wspólniczki posiadają kapitał prywatny w wysokości:
XY - 380 000 zł,
YX- 315 000 zł,
XX- 315 000 zł,
Razem - 1 010 000 zł.
Dodatkowo "Palace Hotel" stara się o zgodę na zaciągnięcie kredytu rozwojowego w wysokości 950 000 zł. Kredyt ma zostać zaciągnięty w Banku PKO S.A. oddział I w Zakopanym. Obecnie pieniądze wspólników znajdują się w Banku PKO S.A. na koncie prywatnym o numerze 10901854-450819-170-63-63.
Planowany łączny kapitał wejściowy to 1 960 000 zł.
Miesięczna rata to 10 000 zł, spłacana przez 12 lat.

2.2. Podstawowe cele działalności:
Naszym priorytetem jest zapewnienie klientom naszego hotelu (szczególnie klasy wyższej) najwyższej jakości usług związanych z pobytem w naszym ośrodku. Chcemy, aby odwiedzający nas goście spędzili swój czas w spokoju, a jednocześnie w miłej atmosferze panującej w "Palace Hotel". Chcemy również umocnić swoją pozycję na rynku krajowym i otwierać nowe hotele na terenie całej Polski. Zależy nam również na zrealizowaniu marzeń o własnym biznesie, jak również ugruntowaniu pozycji na (początkowo) zakopiańskim rynku hotelarskim. Sięgając w przyszłość, chcielibyśmy obsługiwać klientów zagranicznych, otwierając hotele na terenie Niemiec. Pragniemy zwiększać swoje dochody przynajmniej o 15% rocznie. Pozwoli to nam na dalszą modernizację hotelu, a przy zbieraniu oszczędności, na budowę nowego hotelu na terenie Polski, a w dalszej przyszłości Niemiec.

2.3. Oferowane usługi:
"Palace Hotel" będzie oferował nie tylko pobyt w hotelu z ekskluzywnymi apartamentami, ale również możliwość korzystania z nowoczesnego SPA, gry w golfa, tenisa czy krykieta, spacerowania po "Niebiańskich Ogrodach", odprężenia się podczas pływania w basenie bądź jacuzzi, czy też zabawy dla dzieci w "Sali Zabaw" (wszystkie obiekty na terenie ośrodka). Klienci hotelu nocując w nim będą mogli korzystać z całodobowego baru, jak również w cenie noclegu będzie wliczone śniadanie a w pakiecie KOMFORT pełne wyżywienie (w restauracji lub za życzeniem klienta w pokoju gościa). W naszym hotelu odbywać się będą lekcje tańca i pływania. Należy dodać, że hotele typu "Palace" odwiedzane są najczęściej nie na dzień czy dwa, lecz nie co dłuższy okres czasu, dlatego proponujemy naszym klientom usługi typu gra w tenisa bądź golfa po to, aby mogli dodatkowo umilić swój czas w hotelu.

2.4. Forma prawnoorganizacyjna:
Wymienione w punkcie 2.1.2. wspólniczki zakładają spółkę z ograniczoną odpowiedzailością.

3. Analiza rynku i plan marketingowy:
3.1. Obecni konkurenci:
Biorąc pod uwagę liczbę 5- gwiazdkowych hoteli i pensjonatów oferujących tak szeroki asortyment usług jak "Palace Hotel" możemy stwierdzić, że jedynym zagrożeniem w tej kategorii jest hotel "Tatrzański" zlokalizowany 6 km od Zakopanego. Posiada on przyzwoitą renomę, jednak ceny są tam niesamowicie wysokie. Jednak przeglądając ich ofertę nie znajdziemy tam niektórych proponowanych przez nasz hotel usług, jak na przykład nauka tańca i pływania. Prowadząc agresywną politykę cen i usług liczymy na to, że zyskamy więcej Klientów i jeszcze lepszą opinię. Niewielkim zagrożeniem mogą być również tzw. pokoje na wynajem. Są one tanie, ale nie zawsze komfortowe. Wybierają je klienci o "mniejszej zawartości portfela", natomiast nasz hotel (mamy nadzieję) będzie tłumniej odwiedzany przez gości klasy średniej i wyższej, którzy liczą na komfort i wysoką jakość.

3.2. Potencjalni klienci:
Nasz hotel przeznaczony będzie dla Klientów, którzy cenią sobie wygodę i luksus. Nie oznacza to wcale, że osoby mniej majętne nie będą mogły korzystać z naszych usług. Każdy kto będzie chciał wybrać nocleg w naszym hotelu zostanie obsłużony tak jak inni goście, nie zależnie od klasy społecznej, rasy czy wyznania, ponieważ dewiza "Palace Hotel" to - dobro Klienta na pierwszym miejscu. Aczkolwiek znając realia polskiej społeczności musimy niestety stwierdzić, że osoby nie zamożne nie skorzystają z naszego hotelu, choć ceny nie będą "kosmiczne", ale tylko dopasowane do jakości usług. Mamy nadzieję, że nasz hotel będą wybierać również cenione osobistości odwiedzające tereny Zakopanego, ponieważ takie osoby cenią sobie przede wszystkim spokój i szukają azylu od zgiełku codzienności (a przy tym luksusu), a własnie to mamy zamiar oferować naszym gościom.

3.3. Przybliżone ceny oferowanych produktów i usług:
Jako dobrze prosperująca firma chcemy zaproponować naszym klientom różne "pakiety", które dopasują do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Tak więc goście hotelu będą mogli wybrać następujące pakiety:
(podane ceny kolejno oznaczają: za jedną dobę, za weekend, za pięć dni, za tydzień)
STANDARD- pokój z łazienką, telewizorem, dostępem do Interentu i telefonu oraz śniadanie wliczone w cenę:
1 osobowy- 450 zł; 650 zł; 990 zł; 1100zł;
2 osobowy- 650 zł; 850 zł; 1190 zł; 1300zł;
RODZINNY- pokój z łazienką, telewizorem, dostępem do Interentu i telefonu oraz śniadanie wliczone w cenę, możliwość korzystania z basenu, sali zabaw dla dzieci oraz kortów do gry w tenisa, golfa i krykieta:
2 osobowy- 700 zł; 1000 zł; 1440 zł; 1660 zł;
3 osobowy- 850 zł; 1150 zł; 1590 zł; 1810 zł;
4 osobowy- 990 zł; 1290 zł; 1730 zł; 2000 zł;
INDYWIDUALNY- pokój z łazienką, telewizorem, dostępem do Interentu i telefonu oraz śniadanie wliczone w cenę, możliwość korzystania z basenu, kortów do gry w tenisa, golfa i krykieta, siłowni, lekcji tańca i pływania:
1 osobowy- 930 zł; 1280 zł; 1580 zł; 1750 zł; 2 osobowy- 1100 zł; 1450 zł; 1730 zł; 1900 zł;
KOMFORT- ekskluzywny apartament "Królewski" z łazienką, telewizorem, dostępem do Interentu i telefonu oraz pełne wyżywienie, możliwość korzystania ze wszystkich usług oferowanych przez "Palace Hotel" (w tym zabiegi w ośrodku SPA):
1 osobowy- 2450 zł; 3100 zł; 4100 zł; 5320 zł;
2 osobowy- 3200 zł; 3900 zł; 4650 zł; 5800 zł;
Klienci, którzy nie korzystają z pełnych pakietów naszego hotelu (tzn. wykupili pakiet STANDARD, RODZINNY lub INDYWIDUALNY) mają możliwość korzystania z dodatkowych usług i obiektów oferowanych przez "Palace Hotel" odpłatnie. Oto cennik usług:
basen - 15zł/1 godz.
siłownia - 22 zł/1 godz.
gra w golfa - 50 zł/1 godz.
gra w krykieta - 55 zł/1 godz.
gra w tenisa - 50 zł/1 godz.
sala zabaw dla dzieci -23 zł/1 godz.
lekcja tańca:
towarzyskiego - 75 zł/2 godz.
nowoczesnego - 75 zł/2 godz.
lekcja pływania - 150 zł/5 godz.
kręgielnia - 40 zł/1 godz.
bilard - 22 zł/1 godz.
sauna - 18 zł/1 godz.
pakiety w salonie SPA - 920 zł- 1870zł (można wykupić pakiet nie nocując w naszym hotelu)

3.4. Promocje i reklama:
Jesteśmy przekonani, że podczas trwania sezonów letnich i zimowych odnotujemy większe zainteresowanie naszymi usługami, lecz aby zjednać sobie stałych gości, którzy będą u nas nocować również poza sezonami mamy przygotowane promocje i reklamy, mające na celu rozpowszechnianie informacji o "Palace Hotel".

PROMOCJE:
W pierwszym tygodniu otwarcia hotelu każdy pakiet to 20% rabatu- taka promocja pozwoli na przyciągnięcie dużej liczby gości, którzy (jak mamy nadzieję) postanowią odwiedzać nas częściej, poinformują swoich najbliższych, rodzinę, znajomych o "Palace Hotel".
Dla stałych klientów przewidujemy zniżki nawet do 30%.
Cena biletu ulgowego (czyli dla dzieci do lat 9) jest niższa o 15% od biletu normalnego.

REKLAMA:
Przygotowaliśmy odpowiednią kampanię reklamową "Palace Hotel":
ulotki, plakaty, wizytówki, dwa bilboardy przy głównych wjazdach do Zakopanego, ogłoszenia w gazetach "Świat Hoteli", "Zdrowie i uroda", "Avanti", strona internetowa hotelu www.palacehotel.zakopane.pl, informacje w radiach "Zakopianka", "Muzyczne Radio" i telewizji "Polsat Zdrowie i Uroda", znaki informacyjne prowadzące do naszego hotelu.

4. Analiza SWOT:
4.1. Szanse:
Jak przy każdym otwieraniu nowego biznesu istnieją obawy dotyczące funkcjonowania firmy. Uważamy, że nasze szanse są spore i realne, ponieważ (wg raportów CBA i OBOP) 52% z 1000 badanych, na pytanie "Ważniejszy jest komfort czy niska cena?" odpowiedziało, że zdecydowanie komfort, 29%, że liczy się niska cena, 17%, że gdyby posiadali więcej pieniędzy nie oszczędzaliby przy wyborze hotelu, natomiast 2% odpowiedziło, że nie wybiorą drogiego, luksusowego hotelu. Analizując-odwiedzający Zakopane turyści woleliby mieszkać przez czas swojego pobytu w komfortowy, eleganckim i luksusowym hotelu. I właśnie dla takich klientów zostanie stworzony "Palace Hotel". W naszym ośrodku znajduje się również salon SPA oferujący zabiegi odnowy biologicznej.W ostatnich latach odnotowano wzrost popytu na pobyt w takim ośrodku. Chcemy również pobudzić polskie społeczeństwo do korzystania z luksusu i pobytu w komfortowych hotelach. Naszą szansą są głównie lojalni klienci. Stworzymy nowe miejsca pracy zarówno sezonowo(podczas remontu hotelu)jak i na stałe(kadra pracownicza). Na terenie Zakopanego konkurencja w dziedzinie 5- gwiazdkowych hoteli nie jest duża.

4.2. Zagrożenia:
Przewidujemy kilka zagrożeń, które spowodowałyby ewentualne niepowodzenie biznesu:
możliwość pojawienia się konkurencji o podobnym asortymencie usług, zubożenie społeczeństwa, wysoka inflacja i wysokie koszty kredytu, brak poparcia ze strony klientów, ze względu na korzystanie z usług konkurencji.

4.3. Mocne strony:
świadczenie najwyższej jakości usług, wykwalifikowana kadra pracownicza, luksusowe i komfortowe pokoje w przystępnych cenach, szeroki asortyment usług, "Palace Hotel" daje możliwość oderwania się od zgiełku codzinności, można w nim znaleźć ciszę i spokój, dobra lokalizacja - w pobliżu centrum a jednocześnie w cichej i niezwykle pięknej części miasta, zadowoleni klienci polecą ?Palace Hotel? innym, przeprowadzone badania mające na celu wykazanie potencjalnych klientów wskazały duże zainteresowanie na tego typu ośrodek, jak również rokują dobry rozwój hotelu, możliwość zapłaty w euro, czekiem lub kartą kredytową, wysoki poziom kapitału własnego.

4.4. Słabe strony:
zaciągnięty kredyt, konieczność zbudowania renomy firmy, konieczność wyremontowania budynku.

5. Plan techniczny:
5.1. Lokalizacja:
"Palace Hotel" wybudowany jest w dobrej części miasta, ponieważ ulica Kwiatowa to zabudowana starymi kamienicami malownicza, cicha i spokojna okolica. 12 000 m2 działki, na której znajduje się hotel, daje możliwości ciekawego zagospodarowania tak dużego terenu. W tym celu został już zaprojektowany plan rozbudowy ogrodu. Zostanie on nazwany "Niebiańskie Ogrody" (plan zagospodarowania terenu wokół hotelu został dokładnie opisany w załączniku nr.2). Ta nazwa ma zobrazować piekno natury jakie będzie można podziwiać. Dojazd do centrum miasta jest bardzo dogodny, gdyż znajduje się 2 km od głównej ulicy Zakopanego.

5.2. Struktura organizacyjna:
Zarządzaniem hotelu będą się zajmowały wspólniczki wymienione w punkcie 2.1.2. (tj. XY, YX i XX). Mimo, iż wkłady pieniężne różnią się wielkością, każda z udziałowczyń posiada takie samo prawo do zarządzania firmą, jednak decyzje podejmowane będą wspólnie podczas zebrań.
Bezpośrednio nad funkcjonowaniem hotelu będą czuwały dwie osoby - AB i AP.

5.3. Remont hotelu, jego powierzchnia i organizacja pomieszczeń:
Wyremontowanie hotelu o tak dużej powierzchni nie jest łatwym zadaniem, potrzebna jest fachowa ekipa, która odpowiednio zmodernizuje hotel i odpowiedniej wielkości kapitał, który mamy nadzieję powiększyć dzięki pożyczce Banku PKO S.A.. Jednak zadanie jest nie co ułatwione, ponieważ wszystkie obiekty jakie mamy zamiar wyremontować są już wybudowane, ale wymagają modernizacji. Budynek jest ocieplony, a okna są wymienione na plastikowe. W "Palace Hotel" wszystkich pomieszczeń jest 86. Budynek jest 2- piętrowy, nie jest w całości podpiwniczony jednak pod hotelem znajduje się kotłownia o pow. 55 m2. Planujemy w następujący sposób przeznaczyć pomieszczenia:
KOTŁOWNIA: 6 pomieszczeń o łącznej pow. 55 m2

PARTER: łącznie 32 pomieszczenia o pow. 676 m
restauracja z barem (80 m2- część restauracyjna, 45 m2 - cz. kuchenna, 15 m2 - cz. sanitarna, 38 m2- cz. barowa, razem 178 m2),
szatnia (15 m2),
basen pomieszczenia dodatkowe, czyli słownia, sauna, przebieralnie, toalety, pralnia (80 m2),
Salon SPA - dokładny opis salonu odnowy biologicznej został zamieszczony w załączniku nr.3(230 m2),
"Sala Zabaw" (37 m2),
sala do tańca i areobiku (45 m2),
kręgielnia i bilard (50 m2),
korytarze i recepcja (45 m2).

I PIĘTRO: łącznie 26 pomieszczeń o pow. 676 m2
4 apartamenty 1 os. (32 m2)
6 pokoi 1 os. (20 m2)
8 pokoi 2 os. (22 m2)
5 pokoi 3 os. (26 m2)
3 pokoje 4 os. (32 m2)
korytarze (26 m2)

II PIĘTRO: łącznie 22 pomieszczeń o pow. 676 m2
6 apartamentów 2 os. (38 m2)
5 pokoi 1 os. (20 m2)
7 pokoi 2 os. (22 m2)
4 pokoje 3 os. (26 m2)
2 pokoje 4 os. (32 m2)
korytarze (26 m2)

5.4. Struktura zatrudnienia i wynagrodzenia:
Aby utrzymać porządek i panować nad prawidłowym funkcjonowaniem hotelu należy zatrudnić szereg pracowników, którzy będą dbać o renome firmy. Przewidujemy następującą liczbę pracowników i ich miesięczne wynagrodzenie brutto:
14 pokojówek 800 zł
5 kucharzy 1100 zł
5 kelnerów 800 zł
3 barmanów 1000 zł
4 ogrodników 700 zł
3 konserwatorów 950 zł
5 ochroniarzy 1100 zł
2 ratowników 1100 zł
3 instruktorów 1000 zł
4 recepcjonistów 1000 zł
Cały personel to 48 osobowa ekipa dobrze wykwalifikowanych pracowników. Miesięczne wynagrodzenie dla całej kadry to 41 350 zł.

6. Plan finansowy:
6.1. Nakłady inwestycyjne:
Dzięki pomocy mojej serdecznej przyjaciółki z firmy remontowej "RemontDom" ustaliłyśmy, że na remont hotelu (tj. modernizacja systemu ogrzewania, wyłożenie paneli, płytek, parkietów, malowanie ścian, budowa parkingu dla gości, budowa podjazdu dla wózków inwalidzkich itp.) trzeba będzie przeznaczyć 876 000 zł. Natomiast na wynagrodzenia dla robotników ok. 50 000. Wydatki na remont zostały szczegółwo opisane w załączniku nr 4.
Wyposażenie hotelu w wysokiej jakości sprzęt to następujące wydatki:
Każdy pokój zostanie wyposażony w łóżko ze stolikiem nocnym w komplecie (w cenach od 1250 zł do 2200 zł w zależności od rodzaju tj. pojedyncze bądź dwuosobowe), telewizor (990 zł/szt.), telefon do rozmów lokalnych (90 zł/szt.), fotel (320-400 zł/szt), kanapę (670-900 zł/szt), szafę (560-690 zł/szt.), komodę (200-460 zł/szt.), biurko krzesło (520-730 zł/komplet), wieżę stereo (390 zł/szt.), ławę szklana (250-300 zł/szt.) oraz elementy dekoracyjne - firany, dywany, obrazy, kwiaty itp. (ok. 1300 zł). Łącznie za wyposażenie pokoju 6 670 zł - 8 450 zł.
Liczba pokoi to 40, tak więc wyposażenie wszystkich wyniesie od ok.266 800 zł do 338 000 zł.

Każdy apartament zostanie wyposażony w łoże ze stolikiem nocnym w komplecie (2 500 zł/szt.), telewizor plazmowy (1 400 zł/szt.), telefon do rozmów lokalnych (180 zł/szt.), skórzany zestaw wypoczynkowy (5 300zł/ komplet), szafę (720 zł/szt.), komodę (510 zł/szt.), biurko fotel (890zł/szt.), wieżę stereo(560zł/szt.), ławę szklaną (320 zł/szt.) oraz elementy dekoracyjne (ok. 2 200 zł). Łącznie za wyposażenie apartamentu 14 580 zł.
Liczba apartamentów to 10, tak więc wyposażenie wszystkich wyniesienie ok. 145 800zł.

Wyposażenie restauracji:
część restauracyjna:
- stoliki 20 szt. - 6000 zł
- krzesła 80 szt. - 9200 zł
część kuchenna:
-sprzęt AGD marki Zanussi (2 kuchenki gazowe, 2 kuchenki elektryczne, chłodziarko-zamrażarka, zamrażarka, krajalnica, zmywarka, robot kuchenny, 2 ekspresy do kawy, 2 czajniki bezprzewodowe, 2 lodówki)- 40 000 zł
-sprzęt kuchenny (sztućce, zastawa obiadowa na 100 osób, zastawa szklana i przybory kuchenne)- 4 900 zł
-2 zlewy z armaturą- 1 300 zł
-meble kuchenne- 2 500 zł
część barowa:
-regały barowe drewniane- 800 zł
-sprzęt barowy (zastawa szklana, przybory do przygotowywania drinków)- 1 500 zł
-meble barowe (wysoka lada barowa, stołki barowe 4 szt.)- 1 300 zł

wyposażenie szatni- 4 000 zł
wyposażenie siłowni, sauny, części sanitarnej hotelu (tj.pralnia, toalety dla personelu itp.)- 18 000 zł
wyposażenie salonu SPA- 250 000 zł
wyposażenie "Sali Zabaw"- 2 000 zł
wyposażenie sali do tańca i areobiku (maty, odtwarzacz płyt CD, przyrządy do ćwiczeń)- 1 000 zł
wyposażenie kręgielni i sali do bilarda- 8 900 zł
wyposażenie recepcji- 7 600 zł

Otwieranie nowego biznesu wiąże się również z następującymi wydatkami o charakterze formalno-prawnym:
zarejestrowanie działalności- 3 000 zł
koncesja na alkohol- 2 500 zł
umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, usługi energetyczne, usługi wodno-kanalizacyjne, usługi bankowe, umowa z firmą gazowniczą. Na podpisanie umów przeznaczono ok. 1200 złotych.

Zakup pierwszej partii towarów- 16 000 zł.
Zagospodarowanie ogordu- 10 000 zł.
RAZEM: 1 727 300 zł

6.2. Niezbędne zaopatrzenie:
napoje alkoholowe i bezalkoholowe,
półprodukty,
warzywa i owoce,
mięsa, wędliny,
pieczywo,
ciasta i słodycze,
artykuły do dekoracji (serwetki, obrusy).

6.3. Koszty miesięczne:
- wynagrodzenia dla pracowników- 41 350 zł
- opłaty za prąd, wodę, gaz(ogrzewanie), telefon i Internet- ok. 5 250 zł
- reklama hotelu- 500 zł
- zakup towarów- 10 000 zł
- zakup środków kosmetycznych do SPA - 3 000 zł
- rata miesięczna- 10 000 zł
RAZEM: 70 100 zł

6.4. Planowane przychody miesięczne:
Na miesiąc kwiecień 2008 r. zostało zarezerwowanych 21 pokoi i 5 apartamentów- większość na okres pięciu dni (2 rezerwacje są na weekend i 4 na cały tydzień). Planowany przychód za wynajęte pokoje to 55 530 zł.
10 mieszkańców zakopanego zadeklarowało chęć korzystania z pięciodniowego pakietu salonu SPA ale bez noclegu w hotelu. Planowany przychód to 18 700 zł.
13 osobowa grupa uczniów z miejscowego liceum prywatnego wykupiła 15 godzin nauki pływania. Planowany przychód to 5 850 zł.
25 osób zadeklarowało i potwierdziło chęć korzystania z lekcji tańca towarzyskiego. Większość z tych osób wykupiło 18 godzinny pakiet. Planowany przychód to 16 875 zł.
Prognozowane dochody z restauracji to 23 000 zł.
RAZEM: 119 955 zł

6.5. Wynik finansowy:
Przychody - Koszty = Zysk
119 955 zł - 70 100 zł = 49 855 zł.
Otwarcie "Palace Hotel" nastąpi w kwietniu 2008 roku. Liczymy się z tym, że w pierwszych miesiącach hotel może odnieść mniejszy sukcesu finansowy niż zaplanowany, lecz prognozujemy na podstawie badń sondażowych przeprowadzonych na terenie Zakopanego oraz w formie ankiety zamieszczonej w Internecie, iż zainteresowanie naszymi usługami może wzrastać, zwłaszcza w sezonach letnim i zimowym (nawet o 1/3). Dlatego wynik finansowy w pierwszych 3 miesiącach może nie być na tyle oszałamiający jak w miesiącu lipcu czy grudniu. W sezonie zimowym odbywają się Zawody w Skokach Narciarskich. Jedna ze skoczni, na której skaczą skoczkowie znajduje się właśnie w Zakopanem. Planujemy, aby zawodnicy, którzy w Mistrzostwach Świata w Skokach Narciarskich Zakopane 2008, nocowali w naszym hotelu. Przyniesie to ogromny zysk dla naszej firmy, jak również dobrą renomę.

7. Załączniki
1) Plan hotelu "Palace Hotel",
2) Plan zagospodarowania "Niebiańskich Ogrodów", czyli działki wokół hotelu,
3) Oferta Salonu Odnowy Biologicznej SPA,
4) Kosztorys remontu hotelu "Palace Hotel".

Dodaj swoją odpowiedź