Wymyśl zadańe i rozwiąż je. - Czyli napisz polecenie np. Ola kupiła loda za 2zł i batona za 3zł. Ile zapłaciła? -rozwiązać zad. np. 2+3=5 - na koniec odpowiedz. Odp:Ola za zakupy zapłaciła 5 zł Takie zadania o ułamkach

Wymyśl zadańe i rozwiąż je. - Czyli napisz polecenie np. Ola kupiła loda za 2zł i batona za 3zł. Ile zapłaciła? -rozwiązać zad. np. 2+3=5 - na koniec odpowiedz. Odp:Ola za zakupy zapłaciła 5 zł Takie zadania o ułamkach zwykłych.
Odpowiedź

Ala kupiła 6 mlek za 6zł i 2 bochenki chleba za 2zł. Ile zapłaciła? 6+2=8 Odpowiedzieć: Ala zapłaciła 8zł.

Mama zamówiła 2 duże pizze. Każda miała 8 kawałków. Tata zjadł 1/2 pizzy, mama 1/4 pizzy,siostra 3/8 pizzy, brat 1/8, a Kasia resztę. Ile kawałków pizzy zjadła Kasia ? rozwiązanie 1/2 = 4/8 1/4 = 2/8 4/8+2/8+3/8+1/8=10/8=1 2/8 2-1 2/8= 6/8 Odp.Kasia zjadła 6 kawałków pizzy.

Dodaj swoją odpowiedź