Recenzja z wyjazdu do teatru na „80 dni dookoła świata sto lat później”.

Dnia 22 marca 2006r. odbył się wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spektakl pt.:” 80 dni do około świata 100 lat później” na podstawnie książki Juliusza Vernera „80 dni do dokoła świata”.
Aby zdążyć musieliśmy wyjechać wcześnie rano już około 7:30 z pod szkoły. Zabrał nas tam dość duży autokar. Podróż była krótka, zanim się obejzelismy byliśmy już na miejscu. Przedstawienie miała się odbyć o godzinie 8:30 ale my przyjechaliśmy wcześniej aby przypadkiem się nie spóźnić. Po dotarciu na miejsce wszyscy skierowali się do wejścia aby jak najszybciej wejść do środka. Po krótkiej chwili wszyscy dostaliśmy bilet i poszliśmy je kasować. Szatnie była widoczna na wprost po skasowaniu biletów od razu można było zostawić w szatni ubrania żeby z nimi nie chodzić po teatrze. Nasza grupa miała miejsca w 1 i 6 rzędzie a niektórzy siedzieli po bokach. Bardzo nasz porozrzucali po sali, ale nam to nie przeszkadzało. Przed samym spektaklem pewien pan prosił nas o wyłączenie komórek i nie spożywania niczego w czasie przedstawienia. Autorów realizacji tego przedstawienia, co prawda nie znam ale wiem ze musieli się nieźle napracować nad tym przedstawieniem alby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Aktorzy, którzy brali w tym spektaklu wykazali się ogromnym talentem aktorskim i pasją związaną z ich zawodem. Jedną z lepszych cech tego przedstawienia był rekwizyty niektóra bardzo przyciągały oko. Chodź najlepsze był to, że na scenie ciągle był wykonywania jakieś piosenki albo układy taneczne. Myślę ze publiczność też była zachwycona tym przedstawieniem jak ja. Choć na początku dało się słyszeć jeszcze jakieś szumy i śmiechy ale im spektakli zaczął rozwijać wszyscy zaczęli milknąć i z zaciekawieniem oglądać występ ludzi którzy nad tym przedstawieniem sporo się namęczyli.
Moim zdaniem , był to udany utwór sceniczny, gdyż przez cały czas przenosiliśmy się w różna części świata a z każdej z nich mogliśmy zobaczyć układny taneczne przeznaczone do nich .
W czasie trwania spektaklu była przerwa 10 minutowa. Po skończeniu sztuki wróciliśmy do szkoły na godzinę 12.