Co zmieniło się w bohaterach powieści "Ten Obcy"

Zenek dzięki przyjaźni: odnalazł wuja, odzyskał zaufanie, przyjaźń ochroniła go przed obraniem złej drogi: kradzieżami, kłamstwami, złym towarzystwem; nauczył się, że człowiek może pomagać bezinteresownie, może mieć zaufanie do dorosłych, zdobył szczerych i oddanych przyjaciół, spotkał pierwszą miłość - Ulę.

Ula dzięki przyjaźni: stała się bardziej otwarta, pewna siebie, stała się bardziej ufna, nauczyła się czerpać radość z życia, poprawiła kontakty ze swoim ojcem, zdobyła wiernych przyjaciół, zakochała się w Zenku, nauczyła się okazywać uczucia, łatwiej nawiązuje znajomości.

Pestka dzięki przyjaźni: stała się dojrzalsza, rozumniejsza, nauczyła się mówić "nie" pomysłom takim jak kradzież, zaczęła rozumieć uczucia Uli, przestała być nieco samolubna, stała się bardziej wrażliwa na krzywdy i uczucia innych, zdobywa prawdziwych przyjaciół, zauważa swoje błędy i chce je naprawić.

Julek dzięki przyjaźni: staje się dojrzalszy, przestaje być naiwny, uczy się, że zawsze może polegać na swoich przyjaciołach, zmienia zdanie o Marianie, przestaje kierować się emocjami, zauważa swoje dotychczasowe błędy i naprawia je, zdobywa nowego przyjaciela.

Marian dzięki przyjaźni: staje się bardziej ufny wobec Zenka, zostaje doceniony w grupie, uczy się, że zawsze może polegać na przyjaciół, staje się bardziej otwarty na szalone pomysły i nowe rzeczy, zyskuje nowego przyjaciela.

Dodaj swoją odpowiedź