"Kubuś Puchatek" streszczenie.

Rozdział 1, w którym poznajemy się z Kubusiem Puchatkiem i pszczołami, i tu zaczyna się opowiadanie
Kubuś Puchatek, uroczy miś i najbliższy przyjaciel Krzysia, mieszkał w małej drewnianej chatce w Stumilowym Lesie. Pewnego dnia idąc leśną ścieżką Puchatek usłyszał bzyczenie pszczół. Od razu skojarzył pszczoły z pysznym miodkiem i postanowił za wszelką cenę go zdobyć. Z trudem wdrapał się na drzewo. Już prawie sięgnął łapką po miodek, był jednak zbyt ciężki i licha gałązka, na której stał złamała się. Na szczęście u stóp drzewa rosły bujne zielone krzaki, które zamortyzowały upadek i misiowi nic się nie stało. Zrezygnowany postanowił zwrócić się o pomoc do Krzysia. Poprosił przyjaciela o pożyczenie dużego niebieskiego balonika. Chłopczyk zgodził się i razem udali się pod drzewo. Kubuś chwycił za sznurek balonika i uniósł się do góry udając deszczową chmurkę. Krzyś spacerował w pobliżu z kolorowym parasolem, aby mądre pszczoły uwierzyły w podstęp. Gdy miś znalazł się na wysokości miodu chmara pszczół wyleciała z dziupli. Wystraszony miś poprosił Krzysia o strzał z fuzji w kierunku balona. Przyjaciel spełnił prośbę i Kubuś powoli opadł na ziemię.

Rozdział 2, w którym Puchatek idzie z wizytą i wpada w potrzask
Kubuś przechadzał się po lesie mrucząc pod nosem wymyśloną przez siebie piosenkę. Zbliżała się pora drugiego śniadania, więc miś postanowił odwiedzić Królika, ponieważ wiedział, że przyjaciel poczęstuje go smacznym miodem. Kubuś z trudem przecisnął się przez ciasne wejście, a gospodarz od razu przyniósł ze spiżarki garnuszki z marmoladą i miodkiem. Gość szybko opróżnił zapasy, podziękował i udał się w kierunku wyjścia. Niestety przytył i zaklinował się, tak że głowa i przednie łapki wystawały na zewnątrz domku. Królik postanowił poprosić o pomoc Krzysia. Chłopiec uznał
, że należy poczekać aż Kubuś schudnie. Przez tydzień czytał uwięzionemu książki, aby umilić mu oczekiwanie, a Królik z tylnych łapek misia zrobił sobie wieszak. W końcu Kubuś schudł, a Krzyś przy pomocy innych znajomych uwolnił przyjaciela.

Rozdział 3, w którym Puchatek z Prosiaczkiem tropią zwierzynę i o mało nie łapią łasicy
Puchatek spacerował wokół starego buku, w którym mieszkał Prosiaczek. Dookoła było pełno śniegu, który przyjaciel Kubusia próbował usunąć spod wejścia. Miś wyglądał, jakby czegoś szukał, więc Prosiaczek postanowił dołączyć do niego. Teraz razem chodzili wokół zagajnika i zastanawiali się, czyje ślady tropią. W końcu doszli do wniosku, że ślady zostawia łasica, niestety nie wiedzieli nawet, jak wygląda. Gdy skończyli jedno okrążenie spostrzegli, że do pierwszych śladów dołączyły drugie. Prosiaczek bardzo się przestraszył i uciekł do domku tłumacząc, że ma jeszcze coś do zrobienia. Całemu zdarzeniu przyglądał się Krzysiu siedzący na gałęzi drzewa. Zeskoczył na ziemię i wytłumaczył przyjaciołom, że to oni sami zostawiali ślady i tropili samych siebie.

Rozdział 4, w którym Kłapouchy gubi ogon, a Puchatek go znajduje
Puchatek przechadzał się w pobliżu domku osiołka Kłapouchego. Kubuś spotkał przyjaciela stojącego smutno w kępie octu. Od razu spostrzegł, że coś złego się wydarzyło. Okazało się, że Kłapouchy nie ma swojego ogona. Kubuś pomyślał, że osiołek zapewne zgubił go podczas porannego spaceru, jednak Kłapouchy był pewien, że ogon został ukradziony. Puchatek obiecał pomóc przyjacielowi w poszukiwaniach, jednak zguby nigdzie nie było. Postanowił więc udać się do Sowy Przemądrzałej mieszkającej w rezydencji pod Kasztanami. Doradziła Kubusiowi, że powinien wywiesić w Lesie ogłoszenia i ogon zapewne szybko się odnajdzie. Jedyną osobą, która potrafiła pisać był Krzyś. Zwierzęta poprosiły chłopca o pomoc. Ten napisał na drzwiach Sowy ogłoszenie tuż obok dzwonka z chwościkiem. Puchatek przyglądał się chwilę i odkrył, że ów chwościk to właśnie ogon Kłapouchego. Sowa wyjaśniła, że znalazła go w Lesie, a nie wiedząc do kogo należy powiesiła go na drzwiach. Osiołek był bardzo zadowolony z odnalezienia ogona i dumnie spacerował po Stumilowym Lesie.

Rozdział 5, w którym Prosiaczek spotyka słonia
Pewnego dnia Krzyś oznajmił Prosiaczkowi i Puchatkowi, iż widział słonia. Prosiaczek od razu krzyknął, że on też widział takiego stwora. Podobnie Puchatek. Tak naprawdę wcale nie wiedzieli nawet, jak taki słoń wygląda. Wracając do domu Puchatek obmyślał plan, dzięki któremu złapie olbrzyma. Pomóc miał mu Prosiaczek. Przyjaciele postanowili wykopać wielki dół na środku ścieżki, którą będzie przechodził słoń. Problem polegał jednak na tym, że nie mieli pojęcia którędy tajemniczy stwór chadza. Kolejna sprawa dotyczyła przynęty, która miała się znajdować na samym dnie. Prosiaczek proponował umieścić tam żołędzie, Puchatek obstawał za miodem. Ostatecznie zdecydowano przyjąć pomysł Kubusia. Przyjaciele postanowili podzielić pracę: zadaniem Prosiaczka było wykopanie dołu, z kolei zadaniem Kubusia było dostarczenie miodku. Puchatek udał się więc do chatki, zdjął z półki garnek i zanim zaniósł go na miejsce trochę z niego podjadł smakołyku. Puchatek umówił się z...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Kubuś Puchatek streszczenie

Kubuś Puchatek streszczenie...

Język polski

Krótkie streszczenie ksiazki pt. ,,Kubuś Puchatek '

Krótkie streszczenie ksiazki pt. ,,Kubuś Puchatek '...

Język polski

Napisz krótkie streszczenie jednego rozdziału książki A.Milne pt."Kubuś Puchatek"

Napisz krótkie streszczenie jednego rozdziału książki A.Milne pt."Kubuś Puchatek"...

Język polski

Krótkie streszczenie "Kubuś Puchatek" Dla sis .Prosiłbym jak najszybciej.

Krótkie streszczenie "Kubuś Puchatek" Dla sis .Prosiłbym jak najszybciej....