Ania z Zielonego Wzgórza - charakterystyka

Ania Shirley urodziła się w 1866 roku w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Jej rodzice byli nauczycielami. Ojciec dziewczynki nazywał się Walter Shirley, a matka Berta Shirley z domu Willis. Zmarli na febrę, gdy miała 3 miesiące. Bohaterka trafiła pod opiekę pani Thomas. Jej zadaniem było opiekowanie się 4 młodszych dzieci. Kiedy pan Thomas zginął pod kołami pociągu, Anią zaopiekowała się pani Hammond. Tam dziewczynka również musiała niańczyć bliźnięta. Tam dziewczynka mieszkała 2 lata, aż do śmierci pana Hammona. Ania trafiła do sierocińca w Hopetown. Po czterech miesiącach Ania trafiła do Maryli i Mateusza, którzy mieszkali w Avonlea.

Ania Shirley była bardzo chuda osobą. „[…] Dziewczynka w wieku około jedenastu lat, była ubrana w bardzo krótką, bardzo ciasną i bardzo brzydką sukienkę z żółtawej tkaniny. Na głowie miała wypłowiały, brązowy kapelusz marynarski, spod którego wystawały opadające dwa grube, intensywnie rude warkocze. Twarz Ani była blada i pokryta licznymi piegami. Usta miała szerokie, a duże oczy, zależnie od światła, wydawały się to zielone, to znów szare. […]” Dziewczynce nie podoba się swój wygląd. Po nieudanej próbie przefarbowania włosów bohaterka musiała je ściąć. Nowo odrastające włosy Ani były bardziej kasztanowe, no i nawet piegi stały się bladsze, co bardzo uszczęśliwiło dziewczynkę.

Ania Shirley miała siłę przekonywania i wysławiała się pięknym słownictwem. Ale jej największą cechą była wyobraźnia. Bohaterka bardzo lubiła rozmawiać, jej buzia prawie się nie zamykała się. Dziewczynka bardzo szybko się denerwowała, na przykład gdy ktoś szydził z jej wyglądu...

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Ania z Zielonego Wzgórza - charakterystyka.

Ania Shirley to tytułowa bohaterka powieści p.t. "Ania z Zielonego Wzgórza".
Ania urodziła się w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Jej rodzicami byli Berta i Walter Shirley. Gdy miała trzy miesiące zmarła jej mama, kilka dni późni...

Język polski

Ania z Zielonego Wzgórza - charakterystyka

Główna bohaterka lektury pt,,Ania z zielonego wzgórza"jest Ania shirley.. Główna bohaterka urodziła się w Nowej Szkocji. Dziewczynka wychowała się w sierocińcu,do którego trafiła po śmierci matki i ojca,w wieku trzech miesięcy. Je...

Język polski

Charakterystyka tytułowej bohaterki "Ania z Zielonego wzgórza".

Charakterystyka Ani Shirley.

Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. ?Ania z Zielonego Wzgórza? jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzi...

Język polski

Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego wzgórza" - Życie jest piękne.

Lucy Maud Montgomery to autorka książek dla młodzieży. Prace pisarską zaczęła tuż po studiach jednak bez większych rezultatów. Dopiero wydana w Kanadzie w 1908 roku „Ania z Zielonego Wzgórza” pr...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley "Ania z Zielonego Wzgórza"

Bardzo zaciekawiły mnie przygody Ani Shirley tytułowej bohaterki powieści Lucy Mound Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza". Zaimponowały mi jej cechy i żywiołowy charakter.

11-letnia dziewczynka była chuda. Miała drobną, bladą, ...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley tytułowej bohaterki „Ania z Zielonego Wzgórza” L. M. Montgomery

Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Ania urodziła się w Nowej Szkocji. Jej rodzice byli nauczycielami. Gdy Ania miała trzy miesiące, umarli. Od tej pory mała sierotka mieszkała u r...