POMÓŻCIE PLISSS ! DAJĘ NAJ! Z lektury ,,Karolcia" opisz Karolcię lub Piotra np. jak wygląda, jaki ma charakter, jaką ma fryzurę coś takiego. Ja wybrałam Karolcię, ale możecie opisać Piotra. DZIĘKI A POMOC. POZDRAWIAM !

Karolcia jest miłą, grzeczną i życzliwą dziewczynką. Chętnie wszystkim pomaga, część jej życzeń dotyczy takiej pomocy. Ma też współczujące serduszko - pomaga sąsiadce nieść ciężkie zakupy. Jest teżdobrze wychowana i nie lubi osób nieuprzejmych i niemiłych dla słabszych - razem z Piotrem wpycha do kałuży chłopca dokuczającego młodszym dzieciom i daje nauczkę niegrzecznej sprzedawczyni w domu handlowym, uderza też w nos chłopaka popychającego staruszkę podczas wsiadania do autobusu. Nie zastanawia się ani chwili i postanawia pomóc w sprawie ogrodu, bo wie, że to miejsce jest ważne nie tylko dla niej, ale i dla wszystkich okolicznych mieszkańców, którzy tylko tam mogą wychodzić na spacery. Również ostatnie życzenie dziewczynki świadczy o tym, że jest osobą odpowiedzialną i zawsze myślącą o innych - Karolcia prosi koralik, by spełnił marzenia innych ludzi, i szczerze się cieszy ich szczęściem.Karolcia jest bardzo towarzyska i łatwo nawiązuje kontakty z innymi dziećmi. Szybko zaprzyjaźnia się z dziećmi z nowego domu, zwłaszcza z Piotrem.

Piotr -Ma 9 lat. Jest sąsiadem karolci.To bardzo miły i uczynne chłopiec.Staje się jej towarzyszem w niesamowitych podróżach.To  przyjacielski i dobrze wychowany chłopiec.Szybko nawiązuje nowe znajomości.